SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2017 06:25
Quake Champions. Data premiery, gameplay i konkrety
607V

Quake Champions. Gameplay i konkrety

Po miesiącach testów, czerpania z wiedzy profesjonalnych graczy, sprawdzania opinii, w końcu mamy. Quake Champions zadebiutuje jeszcze w tym roku.

Quake Champions został zapowiedziany w ubiegłym roku. To zupełnie nowa odsłona znanej serii, która jednak została przygotowana wyłącznie z myślą o graczach na komputerach osobistych. Deweloperzy od początku zapowiadali, że gra trafi tylko na PC.

E3 2017. Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

Po niemal roku testów, sprawdzania opinii, czerpania garściami z informacji od zawodowych graczy. id Software jest gotowe do zaprezentowanie najważniejszych informacji o tytule.

Nie możemy zapomnieć, że pozycja będzie dystrybuowana w formie free-2-play. Autorzy zdecydowali się na ten ruch, ponieważ liczą na oblężenie serwerów – oferując taką wersję Quake Champions bez problemu znajdzie wielu chętnych w między innymi Rosji.

Studio jednak od początku zaznacza, że nie będzie męczyć graczy niepotrzebnymi małymi płatnościami. Wszystkie mapy oraz tryby będą w produkcji dostępne za darmo – gracze zapłacą wyłącznie za dodatkowych bohaterów, ale od początku dostaniemy dostęp do jednej postaci. Bez problemu kupimy również „całą grę”, czyli zapłacimy raz i będziemy stale otrzymywać nową zawartość.

Bez wątpienia jest to ciekawa forma dystrybucji, która odniosła już sukces w przypadku między innymi League of Legends. Czy będzie tak samo w shooterze? Przekonamy się już wkrótce. Nie możemy zapomnieć, że akurat LOL ma tonę różnych herosów oraz rotację.

Na nowym materiale pojawił się William Blazkowicz, który będzie jednym z bohaterów. Jest to bez wątpienia ciekawy sposób na połączenie produkcji.

Tagi: