SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 12.06.2017 07:27
Wolfenstein II: The New Colossus . Data premiery, zwiastun i gameplay - powraca niezawodny Blazkowicz
6415V

Wolfenstein II: The New Colossus. Data premiery, zwiastun i gameplay - powraca niezawodny Blazkowicz

W ubiegłym roku to były tylko domysły. Bethesda opublikowała wtedy małą zajawkę, która dla niektórych była w zasadzie jednoznaczna. Dzisiaj możemy już oficjalnie powitać Wolfenstein II: The New Colossus, czyli kolejną produkcję od szwedzkiego MachineGames.

MachineGames zostało w 2010 roku kupione przez Bethesdę i zespół został częścią ZeniMax Media. Twórcy wcześniej przygotowywali między innymi The Chronicles of Riddick: Escape from Butcher Bay (2004) i The Darkness (2007), ale nowy wydawca miał dla autorów zupełnie nową rolę. To właśnie ta ekipa rozwija uniwersum Wolfenstein.

E3 2017. Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

W 2014 roku zagraliśmy w świetny Wolfenstein: The New Order, by po zaledwie kilku miesiącach na rynku zadebiutował Wolfenstein: The Old Blood. Obie pozycje wyłącznie zaostrzyły apetyt graczy na przygody  Williama "B.J." Blazkowicza, ale na szczęście nie musieliśmy długo czekać na kolejną opowieść spod dłuta MachineGames.

Wolfenstein II: The New Colossus zostało zapowiedziane przez Bethesdę krótką zajawką na E3 2016, a przed konferencją korporacji z okazji E3 2017 pojawił się jednoznaczny przeciek – niemiecki Amazon wrzucił do swojej oferty pozycję i zdradził datę premiery.

Gra zadebiutuje na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych dokładnie 27 października. Dzisiaj nie potrzebujemy już kolejnych przecieków. Możemy bez najmniejszego problemu spojrzeć na świeżutki materiał z tytułu, który na pewno spodoba się fanom dwóch poprzednich historii Blazkowicza.

Akcja produkcji została umiejscowiona w Ameryce 1961 roku. Pomimo ostatnich porażek, naziści nadal utrzymują swoją władzę na świecie i tylko ruch oporu może zakończyć tę wielką wojnę. Podczas fabuły gracz trafi do wielu ikonicznych miejsc (miasteczko Roswell, Nowy Meksyk, zalane uliczki Nowego Orleanu, post-nuklearny Manhattan), gdzie zadaniem śmiałka będzie rekrutowanie najlepszych do walki z nazistami.  Głównym bohaterem ponownie został William "B.J." Blazkowicz.

Tagi: bethesda e3 2017 machinegames wolfenstein ii: the new colossus

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Wolfenstein II: The New Colossus
  • Platformy:  PS4   XONE   NS   PC 
  • Data premiery - Polska: 27.10.2017
  • Napisy
  • od lat 18 wulgarny język przemoc
Miesięcznik PSX Extreme