SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 09.06.2017 10:47
Kingdom Come równocześnie na konsolach i PC! Data premiery, polska wersja i świetny trailer
3133V

Kingdom Come równocześnie na konsolach i PC! Data premiery, polska wersja i świetny trailer

Wreszcie! Po latach oczekiwania autorzy Kingdom Come: Deliverance w końcu przedstawiają datę premiery tego niezwykle ambitnego projektu. Ogłoszeniu towarzyszy świetny zwiastun premierowy.

Kingdom Come: Deliverance to projekt, który powstał pomimo ogromnych przeciwności. Najpierw czeskie studio odpowiedzialne za tytuł bujało się z opracowanym demem przez kilkanaście miesięcy od jednego wydawcy, do następnego, nieskutecznie szukając wsparcia finansowego. Zrozpaczona ekipa Warhorse w końcu zwróciła się z prośbą o pomoc do graczy na Kickstarterze. To było dobre posunięcie, bo tutaj projekt chwycił i szybko zgromadził konieczne fundusze. W ostatnim czasie grę wsparł jeszcze Deep Silver, dzięki czemu zgromadzono fundusze na szybsze opracowanie edycji konsolowych, które zostaną wydane w pudełkach.

Kingdom Come: Deliverance w Encyklopedii PPE.pl

Czemu było tak ciężko ufundować Kingdom Come: Deliverance? Przede wszystkim z tego powodu, że wydawcy nie wierzyli w powodzenie projektu, który porzuca schematy gatunku fantasy. Kingdom Come to "symulator średniowiecza", z realistycznym systemem walki bronią białą, ale bez smoków, magii, goblinów, co sprawiało, że wydawcy nie dawali mu szans na komercyjny sukces.

Na szczęście wiadomo już, że gra trafi na rynek na PS4, XOne i PC 13 lutego 2018 r. W trakcie targów E3 2017 mamy się natomiast spodziewać możliwości zagrania w ten nietuzinkowy i bardzo obiecujący projekt. Dystrybutorem gry w naszym kraju jest CDP, które zadba o polską wersję językową. 

Tagi: