Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.06.2017 12:18
Ukryte komunikaty w reklamie Project Scorpio. Poznaliśmy datę premiery konsoli?
3673V

Ukryte komunikaty w reklamie Project Scorpio. Poznaliśmy datę premiery konsoli?

Microsoft opublikował nową, krótką zajawkę reklamującą Project Scorpio. Co ciekawe - gracze zauważyli w rzeczonej serii klipów ciekawe ukryte komunikaty.

Te ukryte komunikaty w reklamach Project Scorpio to szeregi cyfr, które autorzy klipów ukryli w tle, na szerokich planach.

E3 2017. Co? Gdzie? Kiedy? Rozkład jazdy!

Pierwszy smaczek można ujrzeć w scenie z rozkręconym "diabelskim młynem". Spoglądając w lewy dolny róg kadru można tam zauważyć planszę z napisem "6>4", co pewnie ma być pstryczkiem w nos Sony, które zapewniło w PS4 Pro moc 4 teraflopów. Project Scorpio zapewni natomiast moc 6 teraflopów.

Druga ukryta "informacja" wydaje się ciekawsze. Znajdziemy ją w ujęciu przedstawiającym wypełnioną po brzegi salę koncertową. Tutaj, patrząc na krawędź sceny po prawej można dojrzeć następujący ciąg cyfr i liter: “X10S101-317". Jeśli przyjmiemy, że "X10S" to Project Scorpio, to reszta tego kodu układa się w... możliwą datę premiery sprzętu, czyli 13 października 2017 ("101317").

Taki termin premiery Project Scorpio wydaje się prawdopodobny. To piątek, a dodatkowo w branży październik/listopad uznawany jest za wyśmienity czas do wprowadzania nowych konsol na rynek. Pozostaje czekać na potwierdzenie tych rewelacji. Spodziewamy się, że stanie się to na konferencji Microsoftu na E3 2017.

Źródło: YouTube

Tagi: humor Microsoft project scorpio reklama scorpio xbox one