Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.06.2017 12:58
Gracze uciekają od For Honor. Problemy z serwerami Ubisoft zbierają żniwo na Steam
1447V

Gracze uciekają od For Honor. Problemy z serwerami Ubisoft zbierają żniwo na Steam

Było trąbienie o rekordowej sprzedaży, o kosmicznych wynikach, ale "miesiąc miodowy" już się niestety skończył i przyszła szara skrzecząca rzeczywistość. Mowa oczywiście o słabnącym zainteresowaniu For Honor.

Globalna "degradacja" serwerów Ubisoft, która trwa już od wczoraj i nadal nie została naprawiona z pewnością nie wpływa pozytywnie na zainteresowanie sieciowymi produkcjami tego wydawcy. Gracze od wielu miesięcy skarżą się na słabą jakość infrastruktury tej korporacji. I widać, że ten stan znajduje przełożenie na zainteresowaniu tytułami Ubisoft.

Globalne problemy z serwerami Ubisoft

For Honor straciło do dzisiaj aż 95% graczy na Steam w porównaniu z premierowym miesiącem. Z rozgrywki "ewakuowała się" w zaledwie 2 tygodnie ponad połowa osób, która skusiła się na zakup tej gry akcji na Steam, a później było już tylko gorzej. Obecnie tytuł może liczyć w najgorętszym momencie dnia na zainteresowanie ok. 2800 osób korzystających z klienta Steam.

Wynik nie dotyczy oczywiście wszystkich posiadaczy gry na PC, bo For Honor można kupić również na Uplay. Widać tu jednak pewien trend, na który wpływ ma kiepska jakość sieciowej infrastruktury Ubisoft. Wiele osób twierdzi jednak, że winę za bardzo odczuwalny spadek zainteresowania For Honor ponosi zbyt płytki gameplay i nacisk na dokonywanie zakupów wirtualnej waluty w postaci mikrotransakcji.

Jak oceniacie For Honor? Nadal bawicie się przy produkcji Ubisoft?

 

Źródło: http://www.vg247.com/2017/06/07/for-honor-has-lost-95-of-its-players-on-steam-since-launch/

Tagi: