Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.06.2017 11:43
Ubisoft znów z sieciowymi problemami. Ogólna awaria serwerów
1810V

Ubisoft znów z sieciowymi problemami. Ogólna awaria serwerów

Gry z głównym składnikiem sieciowym dla wielu osób są fantastyczne. Ale pod jednym warunkiem - gdy dobrze działa obsługująca je infrastruktura.

Niestety z tym aspektem swojej działalności zdaje się mieć coraz poważniejszy problem Ubisoft. Wydawca, który twierdzi, że generuje obecnie największe zyski z tytułu sprzedaży gier na świecie, obwieścił, że aktualnie zmaga się z poważną awarią swoich serwerów. Oznacza to znaczące pogorszenie jakości usług świadczonych przez Ubisoft, m.in. dotyczących obsługi gier, oficjalnych witryn, Uplay, zarządzania kontem użytkownika itd.

O problemach z infrastrukturą sieciową Ubisoftu gracze donoszą od wielu miesięcy i wygląda na to, że przeciążone od dłuższego czasu serwery firmy w końcu rzuciły ręcznikiem na ring.

Na oficjalnej stronie wsparcia Ubisoftu można przeczytać o "degradacji serwerów wszystkich Usług Ubisoft", ale firma nie podaje czy ma to związek z atakiem hakerów czy po prostu przeciążeniem całej sieci. O ironio strona obsługi klienta przechodzi aktualnie "prace konserwatorskie", więc nie ma nawet komu pożalić się na napotkane problemy. Pozostaje mieć nadzieję, że Ubisoft szybko poprawi jakość swojej infrastruktury i że przygotuje ją dobrze na kolejne nadciągające wielkimi krokami premiery.

Źródło: Ubisoft.com

Tagi: