Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 18:34
Bestie z Monster Hunter XX
546V

Monster Hunter XX zaoferuje rozgrywkę cross-platformową

Mogliśmy się spodziewać, że Nintendo Switch w końcu otrzyma swoją wersję Monster Huntera. Capcom w tym wypadku nie zdecydował się na nową odsłonę, ale jest to w zasadzie świetna wiadomość dla graczy.

Monster Hunter XX nadal nie trafił na Zachód, ale możemy mieć nadzieję, że Capcom małymi krokami przygotowuje stosowne tłumaczenie. Wersja na Nintendo 3DS-a zadebiutowała w Japonii w marcu, a edycja na Nintendo Switch wyląduje w Kraju Kwitnącej Wiśni w sierpniu.  

Nintendo Switch dostanie zestaw z Monster Hunter XX

Japończycy mogą małymi krokami szykować się do premiery Monster Hunter XX na Nintendo Switch. Capcom doskonale zna realia swojego uniwersum i nie zdecydował się na starcie zaoferować graczom zupełnie nowej wersji.

Ta decyzja zebrała mieszane opinie wśród graczy, ale musicie wiedzieć, że deweloperzy to bardzo rozważnie przemyśleli. Capcom potwierdził, że gra otrzyma opcję cross-platformowej rozgrywki, dzięki której na jednym serwerze znajdą się posiadacze Nintendo 3DS-ów oraz Nintendo Switchów.

Produkcja będzie dzielić serwery i w jednoczesnej rozgrywce może znajdować się do czterech graczy. Twórcy w tej sytuacji mogą mieć pewność, że nie zabraknie chętnych do wspólnego polowania na bestie, a gdy gracze będą cieszyć się pozycją, to małymi krokami rozpoczną się prace nad kolejnym Monster Hunterem.

Jednocześnie należy pamiętać, że klienci bez najmniejszych przeszkód przeniosą dane pomiędzy Nintendo 3DS-em a Nintendo Switchem.

Pytania pozostają dwa – czy kolejne odsłony również trafią na dwie platformy i kiedy zagra Zachód?

Źródło: http://gamingbolt.com/monster-hunter-xx-on-switch-will-support-3ds-cross-play

Tagi: Capcom cross-platform cross-play monster hunter xx