Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 29.05.2017 14:01
Final Fantasy VII Remake i Cloud w pięknym wydaniu
3330V

Final Fantasy VII Remake w końcu przygotowywane przez główny oddział Square Enix. Studio chce dopilnować gry

Od wielu miesięcy czekamy na pozytywne informacje dotyczące daty premiery pierwszej części Final Fantasy VII Remake, ale nie liczcie na szybki debiut. Dopiero teraz prace nad grą przejęło Square Enix, które chce dopilnować prac nad tytułem.

W ostatnim raporcie finansowym Square Enix podkreśliło, że pierwsza część Final Fantasy VII Remake ma zadebiutować na rynku w przeciągu „następnych trzech lat”. Gracze wierzyli, że była to tylko bezpieczna data, a grę zobaczymy zdecydowanie szybciej, jednak patrząc na najnowszą wiadomość, możemy spodziewać się najgorszego.

Final Fantasy VII Remake powstaje na poważnie. Square Enix zatrudnia nowych pracowników

W ubiegłym tygodniu wspominałem na portalu o „powstawaniu na poważnie” Final Fantasy VII Remake. Niektórym czytelnikom nie spodobało się to stwierdzenie, ale w zasadzie trudno w inny sposób przedstawić tę sytuację…

Podczas dzisiejszej audycji live-stream dotyczącej Mobius Final Fantasy, twórcy potwierdzili, że Final Fantasy VII Remake był dotychczas przygotowywany przez zewnętrzne studio. Nad grą pracowała ekipa CyberConnect2, która jest znana z między innymi serii Naruto.

W sumie od dawna wiedzieliśmy, że zespół jest zaangażowane w projekt, ale mogliśmy oczekiwać przygotowania przez twórców „mniejszych prac”. Jak się jednak okazuje, to właśnie ten zespół pracował nad całą przygodą, ale jak potwierdził Naoki Hamaguchi, Square Enix postanowił dokonać zmian, przekazać produkcję wewnętrznej ekipie, która zajmie się „masową produkcją” i zadba o „jakość”. Korporacja zamierza kontrolować cały projekt i zadbać o stabilny harmonogram.   

Hamaguchi wspomniał dodatkowo, że „cała historia” powstawania gry to „trudny temat”, jednak dzięki zmianom gracze mają otrzymać produkt, na który czekają.

To jak… Premiera pierwszego odcinka z debiutem PlayStation 5? :)

Źródło: http://www.dualshockers.com/final-fantasy-vii-remake-will-developed-house-square-enix/

Tagi: Final Fantasy VII Remake Square Enix