Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 25.05.2017 00:10
Castlevania od Netflix
4242V

Castlevania od Netflix. Data premiery i pierwszy zwiastun prezentuje mroczny świat

Netflix tworzy nie tylko Wiedźmina. Kilka miesięcy temu zapowiadaliśmy na portalu przygotowanie projektu w uniwersum Castlevanii i dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszy materiał prezentujący produkcję.

W lutym informowałem naszych czytelników o ciekawym projekcie. Netflix potwierdził przygotowanie serialu w uniwersum Castlevanii. Producentem projektu został Adi Shankar, który już kilka tygodni temu opublikował mroczną grafikę zapowiadającą wydarzenia.

Pierwszy plakat Castlevanii od Netflix

Na wstępie na pewno warto wyjaśnić ważną kwestię – poniższy materiał został opublikowany przed czasem przez jeden z oddziałów platformy Netflix. W tej sytuacji lepiej nie odkładajcie oglądania na później, chociaż znając życie, za kilka godzin odbędzie się światowa prezentacja.

Już wcześniej autorzy zapowiadali postawienie na dojrzałą i mroczną opowieść, która ma w idealny sposób zaprezentować realia serii. W serialu poznamy losy ostatniego żyjącego przedstawiciela rodu Belmont, który ma jeden cel – musi za wszelką cenę uratować Europę Wschodnią przed zagładą z rąk Vlada Draculi.

Sezon został podzielony na cztery odcinki, a pierwszy ma trafić na platformę jeszcze w tym roku. Każdy z epizodów będzie trwał trzydzieści minut.

Otrzymaliśmy potwierdzenie – 7 lipca odbędzie się światowa premiera pierwszego sezonu! Netflix zamierza przygotować przynajmniej drugi sezon, który trafi na serwery w 2018 roku. Shankar w swoim czasie wspomniał o budżecie, którego nie powstydziliby się autorzy „Gry o Tron”, czy też „Władcy Pierścieni”.

[Aktualizacja #1]

Netflix nie trzymał nas dłużej w niepewności i opublikował zwiastun. Tak jak wspomniałem, premiera 7 lipca! Dodałem poniżej 2 materiały - polski ma napisy (odkrywcze!), ale amerykański ma klimatyczny wstęp... ;)

 

Źródło: Twitter.com

Tagi: