Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 23.05.2017 19:41
Netflix stworzy film na podstawie mema. Dosłownie jednego zdjęcia
4064V

Netflix stworzy film na podstawie mema. Dosłownie jednego zdjęcia

Niedawno miałem przyjemność wspominać na portalu o wielkiej opowieści emotek. Jeśli produkcja Sony była dla Was przesadą, to na pewno zainteresuje Was nowa produkcja platformy Netflix. Ma powstać film na podstawie jednego zdjęcia.

Kojarzycie poniższe zdjęcie? Jeśli odpowiedzieliście „nie”, to znajdujecie się jeszcze po tej lepszej stronie Internetu. Na fotografii znajduje się Rihanna i Lupita Nyong’o, które wspólnie obserwowały pokaz mody Miu Miu na Paris Fashion Week w 2014 roku. 

Poznaliśmy odtwórcę roli młodego Nathana Drake’a z Uncharted

Wspominam o tym nie bez powodu, bo właśnie to zdjęcie stało się jednym z najgorętszych memów, ponieważ dwie gwiazdy wyglądają na nim jak „milion dolarów”. Internauci podłapali temat – zaczęli tworzyć przeróbki, reagowali w żywiołowy sposób, powstały nawet rysunki przedstawiające obie panie.

Internet poszedł nawet o krok dalej. Powstała koncepcja filmu, w którym Rihanna i Lupita Nyong’o obrabiają bogatych i dzięki temu dorabiają się wielkiego majątku. Ludzie wybrali nawet scenarzystów, producentów, zadbali w zasadzie o wszystko… No prawie.

Brakowało tylko firmy, która podejmie się tematu, jednak Netflix właśnie zapowiedział chęć stworzenia tej produkcji. Reżyserką ma zostać Ava DuVernay (m.in. Selma), a scenariusz przygotuje Issa Rae (m.in. A Bitter Lime).

Co ciekawe, platformie bardzo zależy na zrealizowanie pomysłu i zdaniem redakcji EWL, Netflix wytoczył spore działa (czytajcie grubą kasę) na stworzenie filmu i pobicie konkurencji. Warto tutaj na pewno zaznaczyć, że przed kamerą mają stać oczywiście Rihanna i Lupita Nyong’o.

Prace mają rozpocząć się w 2018 roku... 

Netflix stworzy film na podstawie mema. Dosłownie jednego zdjęcia

Źródło: http://ew.com/movies/2017/05/22/rihanna-lupita-nyongo-ava-duvernay-movie/

Tagi: co tutaj się dzieje film netflix