Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 19.05.2017 13:40
Saint Seiya od Tomasza Bagińskiego!
1654V

Saint Seiya od Tomasza Bagińskiego! Powstaje film z aktorami

W tym tygodniu miałem przyjemność zaprezentować Wiedźmina od Netflix, nad którym pracuje między innymi Tomasz Bagiński, a właśnie mogę zapowiedzieć kolejny projekt. Znany reżyser przygotowuje również film w uniwersum Rycerzy Zodiaku.

Rycerze Zodiaku czy też Saint Seiya to manga autorstwa Masamiego Kurumady. Na podstawie historii tytułowych bohaterów powstała również seria anime oraz kilka gier wideo. Możemy właśnie potwierdzić kolejny projekt.

Pierwsze szczegóły Wiedźmina od Netflix

Japońska Toei Animation współpracuje z hongkońską firmą A Really Good Film Company nad produkcją anglojęzycznego „filmu live-action” bazującego na uniwersum Saint Seiya: Knights Of The Zodiac. Japońska prasa przedstawia projekt jako „hollywoodzki film”.

Nad całym projektem będzie czuwał Tomasz Bagiński, a producentami zostali Yoshi Ikezawa i Joseph Chou z Toei Animation oraz Jeffrey Chan, szef A Really Good Film Company. Tim Kwok (Convergence Entertainment), Miguel Faura i Kozo Morishita (Toei Animation) zostali producentami wykonawczymi. W projekt został również zaangażowany Masami Kurumada.

Tak o produkcji wypowiedział się Bagiński:

„Wspominałem już, że pracuję nad kilkoma projektami. To kolejny. Co za tydzień. Informacja, prosto z pieca. Dla mnie o tyle szczególna, że wychowałem się na Anime. Wiadomości na razie tyle co kot napłakał, ale zespół jest świetny. Już czas na porządną adaptację Anime.”

Zainteresowani? Postaramy się na bieżąco informować o tej produkcji, bo jak wiadomo Bandai Namco wciąż dłubie w tym świecie i bardzo możliwe, że wkrótce zostaną zapowiedziane nowe gry na podstawie Rycerzy Zodiaku.

Źródło: Tomasz Bagiński

Tagi: film Rycerze Zodiaku Saint Seiya Tomasz Bagiński