Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 17.05.2017 20:31
Wiedźmin bagińskiego
12991V

Wiedźmin od Netflix! Powstaje nowy serial, jednym z reżyserów Tomasz Bagiński

Stało się! Tomasz Bagiński zaczyna odkrywać karty, a jego najnowsza opowieść w świecie Wiedźmina trafi na Netflix. To może być ogromny hit!

Od wielu miesięcy mówiło się o powstaniu serialu na podstawie Wiedźmina. Za produkcję będzie odpowiadał między innymi Tomasz Bagiński.

Bagiński opowiada o filmowym Wiedźminie - prace trwają od 7 lat!

Poniższe słowa zostały opublikowane przez Platige Image. Widzowie mogą oczekiwać światowej produkcji, która może okazać się jednym z najmocniejszych projektów w uniwersum Andrzeja Sapkowskiego.

„Później mówiono, że człowiek ten nadszedł od północy od bramy Powroźniczej”. Ten cytat zna każdy fan sagi “Wiedźmin”. Morze kawy, nieprzespane noce i wielogodzinne spotkania. To jest za nami. A przed nami oraz Netflix i Sean Daniel Company produkcja serialu na podstawie opowiadań Andrzeja Sapkowskiego, którego jednym z reżyserów będzie Tomek Bagiński. Stało się!

W 2015 roku Tomasz Bagiński potwierdził, że nad projektem pracuje doświadczona hollywoodzka scenarzystka Thania St. John, która już 16 razy przygotowywała różne projekty – między innymi „Buffy: Postrach Wampirów”, „Grimm”, „Eureka”, czy też „Chicago Fire”. 

Tak o projekcie wypowiedział się Erik Barmack, wiceprezes firmy Netflix ds. seriali międzynarodowych:

"Andrzej Sapkowski stworzył bogaty i niezapomniany świat – z jednej strony pełen magii, a zarazem tak znajomy. Jesteśmy niezwykle podekscytowani, że będziemy mogli pokazać ten świat naszym użytkownikom."

Kilka słów dodał również Andrzej Sapkowski:

"Cieszę się, że Netflix stworzy adaptację moich opowiadań dla fanów, zachowując wierność materiałowi źródłowemu i motywom, pisaniu, których poświęciłem ponad trzydzieści lat.Jestem niezmiernie zadowolony z naszej współpracy i zespołu, któremu przypadło zadanie ożywienia bohaterów moich książek."

Sapkowski został „konsultantem kreatywnym”, a producentami wykonawczymi zostali Sean Daniel (filmy z serii "Mumia", "Król Skorpion", czy też serial "The Expanse") i Jason Brown (serial "The Expanse") partnerzy z firmy produkcyjnej Sean Daniel Company oraz Tomasz Bagiński ("Katedra") i Jarosław Sawko ("Sztuka spadania") z Platige Image. Bagiński ma dodatkowo wyreżyserować przynajmniej jeden odcinek w każdym sezonie.

Sean Daniel i Jason Brown zarysowali fabułę:

„Saga o wiedźminie opowiada o niekonwencjonalnej rodzinie, która jednoczy się w walce o prawdę w niebezpiecznym. Bohaterowie są oryginalni, zabawni i wciąż zaskakują, nie możemy się więc doczekać, kiedy pokażemy ich przygody w serwisie Netflix, który jest idealną platformą dla takich historii.”

Tomasz Bagiński podkreśla, że jest to wieloetapowa praca, w której decyzje będą zapadać we wspólnym gronie:

Serial o „Wiedźminie” to wieloetapowa praca, decyzje mają zapadać we wspólnym gronie w którym my też będziemy mieli swój głos. Oczywiście, mam mnóstwo pomysłów na serialową ekranizację losów Geralta z Rivii, to jest świat w którym jestem naprawdę głęboko, regularnie spotykam się z Andrzejem Sapkowskim

Puls Biznesu szacuje, że Platige Image może liczyć aktualnie na około 6 milionów złotych na przygotowanie pierwszego sezonu, ale jeśli opowieść zostanie doceniona przez widzów, to już w 2018 roku Netflix może przeznaczyć na produkcję nawet 20-30 milionów dolarów.  Tak o projekcie wypowiedziała się osoba blisko związana z platformą:

"Wiedźmin? Skoro mowa o produkcji globalnej, to pewne jest, że to będzie produkcja dwuetapowa. Początkowo Netlix włoży w pierwszy sezon kilka milionów dolarów. Jeśli produkcja przypadnie do gustu szerokiej widowni, projekt w kolejnych sezonach skręci w kierunku budżetów „Gry o tron”

Źródło: http://film.onet.pl/wiedzmin-saga-autorstwa-andrzeja-sapkowskiego-trafi-na-platforme-netflix

Tagi: netflix Tomasz Bagiński wiedźmin wiedźmin 3