Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.05.2017 12:04
Bungie potwierdza: Destiny 2 działa na PS4 Pro w 30 fps. Na PC można dojść do 144 fps
3248V

Bungie potwierdza: Destiny 2 działa na PS4 Pro w 30 fps. Na PC można dojść do 144 fps

Pora na kolejne ciekawe informacje dotyczące Destiny 2. Tym razem skupiamy się na temacie płynności animacji, którą zapewni nam Bungie.

Autorzy Destiny 2 potwierdzili, że gracze konsolowi (również bawiący się na PS4 Pro) mogą liczyć na animację o płynności 30 klatek na sekundę (framerate jest zablokowany na takim poziomie). Nie wiadomo jeszcze tylko co z Project Scorpio. Możliwe, że dodatkowa moc sprzętu Microsoftu pozwoli na osiągnięcie 60 fps (Bungie na razie unika w wypowiedziach tematu nowej konsoli giganta z Redmond).

Destiny 2. Szczegóły o nowych klasach i broniach

Oczywiście w przypadku najdroższych, high-endowych pecetów "granicą jest tylko niebo". Bungie ujawniło, że maksymalnym frameratem na PC będzie 144 klatek na sekundę. To wynik, który ucieszy graczy posiadających monitory 144Hz, które potrafią wykorzystać taką opcję.

"Jeśli chcesz grać w 144 fps i twój sprzęt potrafi to ogarnąć, to możesz to śmiało robić" - powiedział David Shaw z Bungie w trakcie rozmowy z redakcją PC Gamer.

Powodem dla którego pecetowa wersja Destiny 2 działała w 60 fps w trakcie wczorajszego pokazu był model monitora B271HK (działający w natywnej rozdzielczości 4K), zapewniany przez Acer. Taki sprzęt potrafi odświeżać obraz tylko 60 razy na sekundę.

Pecetową wersję Destiny 2 przygotowuje, wspólnie z Bungie, ekipa Vicarious Visions. Wiadomo już teraz, że gra nie trafi na komputery osobiste równocześnie z wersją na PS4 i XOne (czyli 8 września). Dłuższy czas oczekiwania na pecetowe Destiny 2 ma być jednak wynagrodzone najwyższą jakością tej wersji. Znajdziemy w niej takie funkcje, które nie będą występować na PS4 i XOne, jak:

- pełne wsparcie dla myszki i klawiatury z remapowaniem przycisków
- zmienna szerokość kadru (FOV)
- masa opcji graficznych i wsparcie dla przekątnych ekranu 21:9
- czat tekstowy

Tagi: Bungie destiny Destiny 2 framerate PC