Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 19.05.2017 08:32
Destiny 2. Premiera na PC opóźniona względem konsol. Zobaczcie screeny w 4K, gameplay i nową broń
2230V

Destiny 2. Premiera na PC opóźniona względem konsol. Zobaczcie screeny w 4K, gameplay i nową broń

Wczorajsza prezentacja Destiny 2 była wypełniona konkretami, ale pewne rzeczy Bungie i wydawca dopowiedzieli dopiero po tym wydarzeniu. Chodzi m.in. o premierę pecetowej wersji strzelaniny.

Okazuje się, że priorytetem dla Bungie są konsolowe edycje Destiny 2 (co nie powinno dziwić w perspektywie słabnącego rynku PC, jak wynika z podziałów sprzedaży zgłaszanych np. przez Ubisoft). Wersja sieciowej strzelaniny na PC nie pojawi się na rynku 8 września, tak jak edycje na PS4 i XOne. Destiny 2 w wersji na PC posiada status "Coming Soon", co oznacza, że na grę dla komputerów osobistych możemy poczekać przynajmniej kilka miesięcy dłużej.

Konsole motorem napędowym rekordowych wyników Ubisoft

Geoff Keighley podkreślil na swoim Twitterze, że "autorzy są zaangażowani w zrobienie wersji na PC tak jak trzeba. Konkretne informacje o premierze na PC pojawią się w późniejszym terminie".

Co warto też powiedzieć - Destiny 2, przygotowywane w wersji na PC przez Vicarious Visions, będzie dostępne tylko i wyłącznie poprzez serwis Battle.net. Nie kupimy i nie odpalimy zatem Destiny 2 na PC poprzez Steam. Co ciekawe również - Destiny 2 na PC nie będzie posiadać dedykowanych serwerów. Niestety deweloperzy nie chcieli rozwijać tego wątku.

W galerii znajdziecie dwa pierwsze screenshoty w rozdzielczości 4K, która będzie obsługiwania natywnie na high-endowych komputerach osobistych.

Last but not least - przyjrzyjmy się giwerom od nowego producenta w Destiny 2, zwanego Veist. Bungie zademonstrowało broń zwaną Suros, Omolon, Tex Mechanica i Hakke. Wizerunki tego oręża znajdziecie w naszej galerii.

Tagi: activision battle.net bungie destiny Destiny 2 pc serwery