Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 16.05.2017 16:57
Ace Combat 7. Premiera przełożona, bo autorzy celują w najwyższą jakość
1723V

Ace Combat 7. Premiera przełożona, bo autorzy celują w najwyższą jakość

Paskudna informacja wprost z pięknej Japonii. Twórcy Ace Combat 7 potrzebują więcej czasu na dopracowanie produkcji i z tego powodu tytuł nadleci do zainteresowanych w późniejszym terminie.

Ace Combat 7 zostało zapowiedziane na PlayStation Experience w 2015 roku. Na początku gracze mogli sądzić, że pozycja wskoczy wyłącznie na sprzęt Sony, ale pod koniec stycznia Bandai Namco potwierdziło wrzucenie gry również na Xboksa One i komputery osobiste.

Ace Combat 7 w Encyklopedii PPE.pl

Nie mamy dobrych wieści dla fanów szybkich samolotów. Twórcy wydali właśnie krótkie oświadczenie, w którym podkreślają, że Ace Combat 7 zadebiutuje na rynku dopiero w 2018 roku. Studio tłumaczy, że zamierza zapewnić „najwyższą jakość”.

Japończycy planowali wydać tytuł pod koniec 2017 roku, ale twórcy chcą osiągnąć wyznaczone cele, więc z tej okazji zdecydowano się na przełożenie debiutu. Przez następne miesiące będziemy stale informowani o projekcie, a już na E3 zainteresowani zapoznają się z nową wersją demonstracyjną – pierwszy raz w historii gracze otrzymają możliwość wskoczenia w samoloty z serii Ace Combat z goglami VR na głowie. „Siódemka” otrzyma wsparcie PlayStation VR.

Z jednej strony jest to zła wiadomość, jednak w obliczu wielu niedopracowanych gier, które w swoim najważniejszym dniu są po prostu niegrywalne, możemy sądzić, że Japończycy podjęli dobrą decyzję.

Źródło: Twitter.com

Tagi: ace combat 7 Bandai Namco data premiery Project Aces