Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2017 16:23
Project Rap Rabbit aktualnie tylko na PlayStation 4 i PC. Twórcy prezentują grę i zbierają gotówkę
580V

Project Rap Rabbit aktualnie tylko na PlayStation 4 i PC. Twórcy prezentują grę i zbierają gotówkę

W ubiegłym tygodniu miałem okazję wspomnieć o Project Rap Rabbit. Jest to zupełnie nowa gra muzyczna przygotowana przez doświadczonych deweloperów. Japończycy właśnie zaprezentowali szerokiej publiczności pozycję, a dodatkowo zapraszają zainteresowanych do wsparcia gry na Kickstarterze. 

Project Rap Rabbit to nowa produkcja autorstwa Masaya Matsuura (PaRappa the Rapper) i Keiichi Yano (Gitaroo Man). Doświadczeni deweloperzy postanowili stworzyć zupełnie nową markę, która ma zaprezentować ciekawą opowieść w rytmiczno-muzycznej konwencji.

Project Rap Rabbit to nowa gra twórców PaRappa the Rapper oraz Gitaroo Man

Twórcy ujawnili pozycję na blogu PlayStation zapowiadając jednocześnie „nowy typ gier muzycznych”, który łączy elementy z poprzednich projektów ze świeżą mechaniką. Pod względem opowieści poznamy królika Toto-Maru i jego towarzysza Otama-Maru, którzy wędrują po zniszczonym świecie. Bohaterowie podczas swojej podróży trafiają do przywódców złych frakcji i za pomocą „rapowych bitew” walczą z nimi – tylko w taki sposób protagoniści mogą doprowadzić do pokoju.

Ze względu na charakter pojedynków autorzy nie mogli zdecydować się na system rozgrywki znany z typowych gier z tego gatunku. Twórcy przygotowali gameplay przypominający koła dialogowe z Mass Effecta oraz Fallout 4. Zdaniem deweloperów Project Rap Rabbit zaprezentuje „przyszłość gier muzycznych”.

Aktualnie gra zmierza wyłącznie na PlayStation 4 i komputery osobiste. Studio potrzebuje niespełna 4,25 mln złotych na przygotowanie projektu. W kolejnych progach pojawia się między innymi wersja na Xboksa One (15,4 mln zł) czy też Nintendo Switch (24,6 mln zł).

Źródło: https://blog.eu.playstation.com/2017/05/15/introducing-ps4s-next-rhythm-action-hero-project-rap-rabbit/

Tagi: kickstarter project rap rabbit zapowiedź