Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 15.05.2017 20:54
RetroN HD nowa konsola przypomina NES Classic Mini
2437V

RetroN HD to nieoficjalna wersja NES Classic Mini

To była tylko kwestia czasu. Nintendo od premiery NES Classic Mini nie zapewniło odpowiedniej liczby egzemplarzy retro konsoli, a dodatkowo firma bardzo szybko zrezygnowała z produkcji urządzenia. Te sytuacje zamierzają wykorzystać między innymi twórcy RetroN HD, czyli sprzętu, który już wkrótce trafi do sprzedaży.

NES Classic Mini okazał się strzałem w dziesiątkę. Pomimo sporych ograniczeń związanych z zamkniętą budową, konsola stała się jednym z najbardziej rozchwytywanych urządzeń ostatnich miesięcy. Mimo to Nintendo zdecydowało się zrezygnować z prac nad kolejnymi egzemplarzami sprzętu.

Nintendo Classic Mini NES nie będzie dłużej produkowane. Nintendo podjęło zaskakującą decyzję

RetroN HD to zupełnie nowa konsola, która swoją budową i możliwościami przypomina NES Classic Mini. Urządzenie ma jedną wadę lub zaletę (w zależności od oczekiwań klienta…) posiada normalne wejście na gry z NES-a w wersji europejskiej i amerykańskiej.

Zainteresowani mogą liczyć na rozgrywkę w 720p, a w zestawie otrzymają jeden przewodowy kontroler. W tym wypadku podobno nie będzie problemu z dokupieniem drugiego pada. Dobrą informacją na pewno jest również cena, bo producenci wycenili urządzenia na około 49,99 funtów, czyli zaledwie 250 zł. NES Classic Mini jest aktualnie dostępny za około 450 zł.

Nie jest to oczywiście oryginalny sprzęt sygnowany logiem Nintendo, ale w tym wypadku możecie przynajmniej załadować wszystkie produkcje… Choć wcześniej trzeba je nabyć, a to czasami też jest spory problem.

Dodatkowe szczegóły dotyczące RetroN HD znajdziecie w tym miejscu. Premiera odbędzie się 25 maja. 

Źródło: http://www.eurogamer.net/articles/2017-05-15-meet-the-unofficial-mini-nes-which-plays-nintendos-original-cartridges

Tagi: konsola nes classic mini retron hd zapowiedź