Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 14.04.2017 14:31
Nintendo Classic Mini: NES koniec produkcji
3031V

Nintendo Classic Mini NES nie będzie dłużej produkowane. Nintendo podjęło zaskakującą decyzję

Nintendo Classic Mini NES wciąż cieszy się zawrotnym zainteresowaniem. W niektórych krajach sprzęt jest nadal trudno dostępny, ale Nintendo nie zwraca uwagi na takie drobnostki. Firma nie zamierza kontynuować produkcji małej konsoli.

Nintendo Classic Mini NES to wielki sukces Japończyków. Firma przedstawiła konsolę z 30 wbudowanymi grami, która rozbudziła wiele wspomnień. Urządzenie od początku cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.

Nintendo Classic Mini: NES. Recenzja sprzętu

Sprzęt trafił do sklepów w listopadzie ubiegłego roku i dosłownie podbił listy sprzedaży. Gracze z wielu zakątków globu marzyli o konsoli, która od pewnego czasu była bardzo trudno dostępna. Wciąż pojawiają się sygnały od klientów, którzy wyczekują na pudełka, ale pomimo tak pozytywnego zainteresowania, Nintendo zdecydowało się przerwać produkcję Nintendo Classic Mini NES.

Japończycy wyjaśnili, że Mini NES nie był kreowany na maszynę długoterminową. Korporacja postanowiła przygotować eksperyment, który i tak był produkowany dłużej niż początkowo przewidywano.

Ostatnia partia w Ameryce trafi do sklepów jeszcze w tym roku. Trudno powiedzieć, jak będzie wyglądać sytuacja w Europie, ale zapewne bardzo podobnie. W Japonii debiutował Nintendo Classic Mini Famicom, który również zniknie z fabryk.

Warto zaznaczyć, że Nintendo podkreśla zakończenie „tegorocznej produkcji”. Niektórzy obserwatorzy branży oczekują w tej sytuacji, że sprzęt może powrócić do sprzedaży przykładowo w przyszłym roku.

Źródło: http://www.ign.com/articles/2017/04/13/nintendo-discontinues-the-nes-classic-edition

Tagi: Nintendo nintendo classic mini: nes produkcja