Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 15.05.2017 08:23
Wall Street Journal: Powstaje The Legend of Zelda dla smartfonów
1559V

Wall Street Journal: Powstaje The Legend of Zelda dla smartfonów

Redakcja The Wall Street Journal po raz kolejny dokopała się jako pierwsza do ciekawych informacji dotyczących najbliższych posunięć Nintendo. Okazuje się, że japońska firma ma kolejne odważne plany dotyczące ekspansji na smartfonach.

Można powiedzieć, że wydanie smartfonowych spin-offów Fire Emblem, Pokemon i Super Mario Bros. zakończyło się dla Nintendo pełnym sukcesem. Japońska korporacja zamierza w związku z tym kuć żelazo póki gorące.

The Legend of Zelda: Breath of the Wild z trybem Hard

Wg redakcji The Wall Street Journal Nintendo planuje wydać niedługo The Legend of Zelda na przenośne urządzenia z systemami Android i iOS. Najpierw jednak w cyfrowej dystrybucji udostępniona zostanie mobilna wersja Animal Crossing, co ma wg periodyku nastąpić pod koniec 2017 r.

"Po wydaniu Animal Crossing przyjdzie pora na The Legend of Zelda. Osoby związane z firmą ostrzegają jednak, że czas premiery nie został jeszcze dokładnie określony. Nintendo tworzy ten tytuł z pomocą studia DeNA z Tokio" - napisał The Wall Street Journal.

Redakcja The Wall Street Journal zwróciła się do Nintendo z prośbą o skomentowanie tych rewelacji, ale japońska firma oraz DeNA "odmówiły komentarza".

Dział produkcji smartfonowych nie ma jeszcze istotnego wpływu na finanse firmy, ale to podobno zmieni się w niedalekiej przyszłości. Wg analityka rynkowego Davida Gibsoba (Macquarie Capital Securities) Nintendo ma zarobić ponad 100 miliardów jenów z tytułu sprzedaży gier/mikrotransakcji mobilnych już w aktualnym roku fiskalnym.

Źródło: https://www.wsj.com/articles/nintendo-developing-the-legend-of-zelda-smartphone-game-1494820189

Tagi: