Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.05.2017 10:38
The Legend of Zelda: Breath of the Wild z trybem Hard i nowymi wyzwaniami w pierwszym DLC
2645V

The Legend of Zelda: Breath of the Wild z trybem Hard i nowymi wyzwaniami w pierwszym DLC

O tym, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild otrzyma płatne DLC wiedzieliśmy już od jakiegoś czasu. Nintendo nie ujawniało jednak, na jakie dokładnie atrakcje możemy liczyć. Aż do teraz.

Nintendo opublikowało komunikat prasowy, w którym przedstawiło atrakcje, które znajdziemy w ramach Przepustki Sezonowej do The Legend of Zelda: Breath of the Wild.

Recenzja The Legend of Zelda: Breath of the Wild

Pierwsze rozszerzenie The Legend of Zelda: Breath of the Wild dostępne w ramach Season Passsa wprowadzać będzie "Trial of the Sword" (coś w rodzaju Cave of Trials), czyli zupełnie nową lokację, w której wrogowie atakować będą Linka całym hordami w kolejnych falach. Protagonista zaczynać będzie każdą próbę bez uzbrojenia i będzie musiał przedrzeć się przez 45 komnat. Ukończenie całego wyzwania zapewni nam dostęp do "prawdziwej Mocy Master Sword".

Kolejną nową funkcją wprowadzaną przez DLC będzie poziom trudności Hard, który sprawi, że spotykać będziemy w danym miejscu wrogów o wyższej randze (np. zamiast czerwonego Bokoblina spotkamy niebieską odmianę adwersarza). Ponadto przeciwnicy będą regenerować sobie punkty zdrowia, reagować na obecność Linka z dalszych odległości itp. Do tego Nintendo dorzuca "Hero's Path Mode", czyli funkcję, która  zapisuje dokładną ścieżkę przemieszczania się Linka na mapie (do 200 godzin rozgrywki). Nie trzeba będzie nawet zaczynać kampanii od zera, by aktywować ten moduł. Gra od razu zaznaczy miejsca, w których byliśmy, co ułatwi rozeznanie w lokacjach, do których wcześniej nie dotarliśmy.

DLC wprowadzi również trzy grupy przedmiotów: Travel Medallion (gadżet pozwalający na stworzenie punkty fast-travel gdziekolwiek na mapie się znajdujemy), Korok Mask (przedmiot ułatwiający znalezienie Koroków), ekwipunek tematyczny związany m.in. z Majora's Mask.

Pierwszy płatny dodatek z Season Passa The Legend of Zelda: Breath of the Wild pojawi się w dystrybucji wraz z rozpoczęciem lata 2017 r. Na drugi pakiet DLC poczekamy aż do ostatnich tygodni bieżącego roku.

Warto rzucić okiem na screeny prezentujące nowości, które wprowadzi pierwszy pakiet DLC (m.in marker pokazujący, gdzie Link zawędrował na mapie).

Tagi: Nintendo ns The Legend of Zelda: Breath of the Wild Wii U