Maciej Klimaszewski Maciej Klimaszewski 14.05.2017 14:56
Sea of Thieves. Rare zachwycone możliwościami cross-play
864V

Sea of Thieves. Rare zachwycone możliwościami cross-play

Wygląda na to, że Rare zamierza zaimplementować funkcję cross-play w Sea of Thieves i tym samym umożliwić wspólną zabawę pomiędzy posiadaczami Xboksa One i użytkownikami pecetów z Windows 10. Angielskie studio jest oczarowane możliwościami, jakie daje wprowadzona w zeszłym roku przez Microsoft funkcjonalność.

I nic w tym dziwnego, bowiem cross-play to samo złoto. Zwłaszcza, gdy idzie w parze z ideą cross-buy. Kupujecie raz i gracie na Xboksie One, w mig mogąc przeskoczyć na sprzężonego z biurkiem blaszaka. Albo i nie. Wszystko zależy od osobistych preferencji, możliwości i chwilowego widzimisię.

Zagubiony Phil Spencer gra w Sea of Thieves. Zobaczcie jak szef Xbox radzi sobie jako pirat

Producent wykonawczy gry z ramienia Rare, Joe Nate, jest zdania, iż cross-play idealnie pasuje do Sea of Thieves. Deweloper stawia sobie za cel łamanie barier pomiędzy graczami i aktualnie testuje rozwiązanie za zamkniętymi drzwiami. Ponoć pomysł sprawdza się znakomicie i wielce prawdopodobne jest, że funkcja cross-play ostatecznie trafi do "pirackiego MMO".

Bo piratem można być tak na Xboksie One, jak i pececie. I to bez konieczności posiadania kilku wypalarek i kolekcji cracków na dysku. Ale bez papugi ani rusz.

Tagi: microsoft studios Rare Sea of Thieves