Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2017 19:34
Microsoft VR
1991V

Microsoft zaprezentował kontrolery dla gogli VR!

Amerykańska korporacja wciąż udoskonala swoje gogle do wirtualnej rzeczywistości. Urządzenie w niedalekiej przyszłości trafi na rynek, a dzisiaj możemy spojrzeć na pierwszą prezentację dedykowanych kontrolerów.

Wirtualna rzeczywistość potrzebuje kontrolerów. Każdy z czołowych graczy na rynku posiada własne „pady’, więc również Microsoft musiał zaprezentować swoją propozycję. Sprzęt ujawniono na właśnie trwającym Microsoft Build 2017.

Interfejs Project Scorpio zaprezentowany? Gaming kluczowy dla Microsoftu

Terry Myerson potwierdził, że kontrolery działają bez zewnętrznych czujników, a precyzyjne i elastyczne śledzenia zapewniają gogle VR. Jest to ciekawa opcja, dzięki której gracze nie będą musieli montować czujników w domach lub wrzucać przed telewizor kamery.

Urządzenie zaoferuje prostą konfigurację, a klienci otrzymają możliwość kupienia ich z różnymi zestawami Windows VR jeszcze w tym roku. Dla przykładu gogle Acera z kontrolerami w pakiecie zostały wycenione na zaledwie 399 dolarów (około 1550 zł).

Jak zobaczycie poniżej, inżynierowie z Redmond postanowili „połączyć” Oculus Touch z kontrolerami HTC Vive. Każda z „różdżek” posiada diody LED, analog, panel dotykowy oraz trzy przyciski.

Należy na pewno przypomnieć, że Microsoft zamierza stworzyć otwartą platformę dla VR. Amerykanie współpracują z między innymi HP, Asusem, Dellem, Acerem i Lenovo – to właśnie te firmy pracują nad goglami, które będą wspierać Windows 10 i Project Scorpio. Mimo to inżynierowie z Redmond postanowili stworzyć dedykowane kontrolery, co jest oczywiście świetną wiadomością, bo pozwoli to na ujednolicenie rozgrywki.

Tagi: