Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2017 18:59
Xbox One S z bliska
5034V

Interfejs Project Scorpio zaprezentowany? Gaming kluczowy dla Microsoftu

Amerykańska korporacja przygotowuje się do wielkiej prezentacji Projectu Scorpio. Na właśnie trwającym Microsoft Build 2017 pokazano materiał prezentujący nowości przygotowywane przez inżynierów z Redmond. Na filmie przez urywek można zobaczyć interfejs „nowego Xboksa”.

Microsoft na konferencji Build 2017 przedstawia światu nowości związane z przygotowywanymi produktami. Na wydarzeniu nie możemy liczyć na tonę szczegółów dotyczących Projectu Scorpio, ale na jednym z opublikowanych filmów pojawia się ciekawostka.

Xbox One z pełnym wsparciem klawiatur oraz myszek

Jedną z nowości jest Fluent Design, czyli w prostych słowach interfejs, który pojawi się na nowych urządzeniach Microsoftu. Korporacja stawia na płynne i dynamiczne korzystanie z aplikacji, które trafią na komputery osobiste oraz „nowego Xboksa”.

Na filmie zobaczycie dwie znaczące sceny – wizerunek nowego sklepu Microsoftu oraz prezentację interfejsu konsoli podczas rozgrywki w Forza Horizon 3. Drugi element nie pojawia się na nagraniu przez przypadek, ponieważ firma pokazuje, że nie zamierza zrezygnować z bocznego panelu, który pozwoli zainteresowanym przeskoczyć do zakładek.

W trakcie wydarzenia istotne słowa dla graczy powiedział Amy Hood. Dyrektor finansowy Microsoftu wspomniał, że gaming jest „absolutnie krytyczny” dla całej korporacji oraz jej przyszłości. Firma nie zamierza w najmniejszym stopniu rezygnować z przygotowywania nowych produkcji i rozwijania własnych marek.  

Źródło: Twitter.com

Tagi: Microsoft project scorpio xbox one