Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 11.05.2017 17:29
Xbox One S i klawiatura + myszka
5352V

Xbox One z pełnym wsparciem klawiatur oraz myszek

Microsoft zapowiada wprowadzenie pełnego wsparcia klawiatur oraz myszek do Xboksa One od wielu miesięcy, ale właśnie otrzymaliśmy ciekawe konkrety. Wkrótce gracze otrzymają możliwość korzystania z dodatkowych sprzętów podczas rozgrywki na konsoli Amerykanów.

Od wielu miesięcy nieustannie trwa debata dotycząca wsparcia klawiatur oraz myszek na konsolach aktualnej generacji. Na PlayStation 4 oraz Xboksach One ląduje coraz to więcej pozycji, które mają swoją genezę na komputerach osobistych i z tego powodu niektórzy gracze oczekują konkretnych ruchów Sony oraz Microsoftu.

Kup kontroler do Xbox One i zgarnij za darmo Forza Horizon 3

Amerykanie coraz to bardziej integrują Xboksa One z PC. Firma w marcu zapowiedziała Xbox Live Creators Program, czyli możliwość natychmiastowej publikacji produkcji przez mniejszych deweloperów na Xbox Live. Program ma pomóc twórcom zaistnieć w wielkim świecie.

Wspominam o tym nie bez powodu, bo na ostatniej konferencji Microsoftu powrócił temat Xbox Live Creators Program. Andrew Parsons pojawił się na scenie podczas wydarzenia i zapowiedział, że XLCP udostępni wszystkie funkcje z systemu Windows na Xboksie One. Starszy menadżer programu dla twórców gier zaznaczył, że jednym z takich elementów jest pełne wsparcie klawiatur.

Parsons podkreślił, że „co najmniej dwóch” deweloperów dopytywało o tę funkcję przed imprezą, więc postanowił dokładnie podkreślić, że już wkrótce na Xboksie One skorzystamy z klawiatur. Małym problemem mogą okazać się myszki, bo pracownik MS zaznaczył, że na początku tylko „wybrane modele” będą współpracować z konsolą, ale sytuacja zmieni się w przeciągu następnych miesięcy.

Nie otrzymaliśmy aktualnie konkretnych dat, ale możemy mieć pewność, że wkrótce podłączony do Xboksa One nowe peryferia.

Warto na pewno podkreślić, że nawet Phil Spencer zapowiadał integracji nowych urządzeń z Xboksem One, bo zdaniem szefa marki Xbox jest to niepowtarzalna szansa do rozszerzenia biblioteki gier o wiele perełek kojarzonych głównie z PC.

Źródło: https://www.digitaltrends.com/gaming/xbox-live-creators-program-keyboard-support/

Tagi: klawiatura Microsoft myszka xbox one