Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 11.05.2017 10:45
EA może nie stworzyć sequela Mass Effect: Andromeda. BioWare Montreal traci pracowników
2555V

EA może nie stworzyć sequela Mass Effect: Andromeda. BioWare Montreal traci pracowników

BioWare co prawda szybko załatało hipnotyzujący "wzrok Kobry" w Mass Effect: Andromeda, ale mleko się już rozlało i ta całkiem udana produkcja traktowana jest przez wielu jak niedopracowany crap. To przełożyło się chyba na nie najlepsze wyniki sprzedaży.

EA nie jest oczywiście zadowolone z tej sytuacji. Wyniki sprzedaży Mass Effect: Andromeda są gorsze od ostatnich odsłon tej serii. W związku z tym EA postanowiło, że wstrzyma się z produkcją dalszych odsłon marki Mass Effect. Do takich rewelacji dotarła redakcja Kotaku, która powołuje się na anonimowego informatora, pracującego w BioWare Montreal. EA podobno nie ma aktualnie planów rozwijania marki Mass Effect ani tworzenia sequela Andromedy.

Mass Effect: Andromeda w Encyklopedii PPE.pl

Okazuje się również, że deweloperzy, którzy pracowali nad Mass Effect są obecnie przenoszeni do innych oddziałów, należących do EA. BioWare Montreal ma być "wyraźnie mniejsze niż kilka miesięcy temu".

Zespół odpowiedzialny za Mass Effect: Andromeda wg informacji Kotaku nie będzie już występował w wiodącej roli dla nowego projektu. Ekipa BioWare Montreal ma działać wyłącznie jako wsparcie innych zespołów, tak jak to było wcześniej

Oficjalny komunikat BioWare Montreal jest taki, że deweloperzy będą kontynuować wspieranie Mass Effect: Andromeda (gra dorobiła się wczoraj patcha 1.06).

Jak oceniacie Mass Effect: Andromeda? Czy gra faktycznie nie spełniła oczekiwań fanów trylogii Mass Effect czy może krytyka tej produkcji jest przesadzona i nadmiernie rozdmuchiwana?

 

Źródło: Kotaku

Tagi: BioWare EA mass effect