Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.05.2017 12:37
Sprzedaż gogli VR nie powala. Sony wyraźnym liderem z PlayStation VR
2648V

Sprzedaż gogli VR nie powala. Sony wyraźnym liderem z PlayStation VR

Nie najlepsze wieści płyną z frontu wirtualnej rzeczywistości. Oculus Rift, pomimo ogromnego zaplecza finansowego Facebook, może niedługo odejść w niepamięć. Powodów do specjalnych zmartwień nie ma natomiast Sony.

Sony nie ma powodów do zmartwień, ale też chyba nie może być mowy o otwieraniu szampana. Wg marketingowych haseł i zapowiedzi technologia VR miała brać rynek cyfrowej rozrywki szturmem, ale nie widać póki co takiego zjawiska.

Oculus Rift ma poważne problemy

Wg firmy analitycznej SuperData Sony udało się sprzedać 375 tysięcy egzemplarzy PlayStation VR w trakcie pierwszego kwartału 2017 r. Wg danych podawanych przez Sony w lutym na całym świecie rozeszło się 915 tysięcy sztuk PlayStation VR. Biorąc pod uwagę dane opublikowane przez SuperData może to oznaczać, że do końca marca japońskiej firmie udało się opchnąć już 1 milion pudełek z PS VR.

Wg SuperData prognozy dotyczące sprzedaży PlayStation VR są pozytywne. Tylko do końca 2017 roku japońska korporacja powinna sprzedać ok. 2,6 miliona egzemplarzy gogli wirtualnej rzeczywistości.

SuperData podkreśla w swoim raporcie, że pomimo dużego cięcia cen Oculus Rift nie zdołał pokonać HTC Vive w 1 kwartale 2017 roku. W tym okresie HTC rozesłało do sklepów 95 tysięcy sztuk swoich gogli a Oculus Rift rozszedł się w nakładzie tylko 64 tysięcy sztuk. W perspektywie całego roku SuperData prognozuje, że sprzeda się 553 tys. gogli HTC Vive i tylko 346 tysięcy sztuk Oculus Rift. Taki wynik zakładany jest oczywiście w sytuacji, gdy ZeniMax nie wygra rozprawy sądowej z Facebookiem, zakazującej całkowitej sprzedaży Oculus Rift. O tej kontrowersyjnej sprawie pisaliśmy więcej w tym miejscu.

Czy już dołożyliście swoją cegiełkę do tych wyników, a może uważacie technologię VR za humbug? Dajcie znać co sądzicie o jej rozwoju w najbliższym czasie.

Źródło: http://www.dualshockers.com/superdata-sony-sold-375000-playstation-vr-units-q1-2017/

Tagi: