Igor Chrzanowski Igor Chrzanowski 07.05.2017 10:44
Retro Studios zatrudniło kompozytora serii Deus Ex. Szykuje się zapowiedź nowego Metroid Prime?
616V

Retro Studios zatrudniło kompozytora serii Deus Ex. Szykuje się zapowiedź nowego Metroid Prime?

Nintendo za czasów GameCube'a było firmą, która obraziła się na cały świat i niechętnie wpuszczała do siebie gry third-party. Jednakże w tym samym czasie pracowała nad rewelacyjnymi grami ekskluzywnymi dla tej konsoli - wśród nich były przygody kochanej Samus.

Ekipa odpowiedzialna za serię Metroid Prime, od wielu lat skupiała się na pracy nad rozwojem historii Donkey Konga na Wii, 3DS-ie oraz Wii U, jednakże od 2014 nie wydała jeszcze żadnej nowej produkcji.

LEGO. Klocki, które zmieniły gry oraz gry, które zbudowały klocki

Wiadomo jednak, że Retro Studios pracuje nad czymś całkiem sporym, bo swego czasu prowadziło niemały nabór na kolejne stanowiska, na których kandydaci mieli zakasać rękawy do sporej gry AAA. 

Wskazuje to zatem na wysokie prawdopodobieństwo, że Nintendo jednak umie słuchać graczy i w końcu szykuje nam zupełnie nową odsłonę przygód Samus! Teraz zaś możemy czuć się tego bardziej pewni, gdyż w szeregi studia dołączył Alexander Brandon, znany kompozytor  muzyki do takich gier jak Unreal, Deus Ex, Thief, a nawet ostatni Torment. 

Wspomniany jegomość na swoim Facebooku napisał dosyć długi post, w którym znalazło się poniższe zdanie.

Obecnie pracuję z Retro Studios w Austin. Nawet jeśli chciałbym powiedzieć więcej (poza tym, że praca jest bardzo ekscytująca, a zespół niesamowity), nie mogę.

Tagi: deus ex Metroid metroid prime Nintendo Retro Studios