Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 04.05.2017 09:17
Prey for the Gods. Gra inspirowana Shadow of the Colossus zmienia tytuł pod naporem żądań ZeniMax
2321V

Prey for the Gods. Gra inspirowana Shadow of the Colossus zmienia tytuł pod naporem żądań ZeniMax

Od roku nie słyszeliśmy nic na temat Prey for the Gods, które wyraźnie inspiruje się Shadow of the Colosuss. Na szczęście ta produkcja cały czas powstaje, a o tym fakcie dowiadujemy się w dosyć nieoczekiwanych okolicznościach.

Autorzy Prey for the Gods poinformowali na oficjalnej stronie internetowej, że zostali zmuszeni do zmiany tytułu swego projektu. Z deweloperami skontaktował się ZeniMax (właściciel Bethesdy i id Software), który zażądał zmiany tytułu, tak by nie kojarzył się z debiutującym w piątek Prey.

ZeniMax żąda całkowitego zatrzymania sprzedaży Oculus Rift

"Na szczęście możemy zatrzymać dotychczasowe logo, zmienia się tylko pisownia pierwszego członu tytułu na "Praey for the Gods". Szczerze mówiąc moglibyśmy na ten temat napisać cały newsletter. Cóż moglibyśmy walczyć z takimi żądaniami, ale roszczenia dotyczące znaków towarowych ciągną się w nieskończoność i kosztują dużo pieniędzy. Nie chcieliśmy przeznaczać środków graczy pozyskanych z Kickstartera na takie działania.

Szczerze mówiąc na początku produkcji myśleliśmy o tym, by zatytułować naszą grę "Praey for the Gods". Doszliśmy jednak do wniosku, że ludzie będą mieć problem z wpisywaniem Praey w wyszukiwarce internetowej. (...) To nie jest sprawa, z którą zespół złożony z zaledwie 3 osób powinien się zmagać. Na szczęście teraz możemy zostawić tę kwestię za sobą i skupić się na produkcji" - czytamy w komunikacie prasowym wydanym przez twórców Praey for the Gods.

A więc zapisujemy nowy tytuł: Praey for the Gods i czekamy na postępy w pracach małego, niezależnego studia. Decyzja o zmianie tytułu produkcji w zasadzie nie powinna dziwić. ZeniMax posiada najlepszych prawników w branży. Prawników, którzy wywalczyli w sądzie pół miliarda dolarów od Facebooka, który został oskarżony o kradzież technologii VR. Obecnie ZeniMax żąda od Facebook/Oculus Rift całkowitego zaprzestania sprzedaży gogli Oculus Rift i - z tego co możemy wywnioskować - wygląda na to, że to taki manewr zostanie zakończony prawnym sukcesem.
 

Tagi: indie No Matter Praey for the Gods shadow of the colossus ZeniMax