Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 01.05.2017 11:25
Shenmue III. Yu Suzuki opowiada o fabule
1137V

Shenmue III. Yu Suzuki opowiada o fabule

Stęskniliście się za tematem Shenmue III? Prace nad tą wyczekiwaną produkcją - jak zapewnia Yu Suzuki - idą w dobrym tempie.

Przed nami nowy "dziennik dewelopera", w którym ponownie ojciec serii Shenmue przedstawia postępy w pracach nad Shenmue III. A właściwie... to opowiada o tych postępach, bo niestety studio nie jest zbyt chętne do dzielenia się rozgrywką z szykowanej gry przygodowej.

Tym razem Yu Suzuki opowiada o znaczeniu mocnej fabuły w grach. Wygląda na to, że w przypadku Shenmue III autor postawi na skoncentrowany przekaz, ale jednocześnie scenariusz będzie wielowątkowy. Deweloper porównuje ten aspekt do kina, gdzie np. akcja to nie tylko pościgi samochodów, ale również wątki romantyczne. Autor twierdzi, że w każdej grze również powinny występować przynajmniej 2, 3 takie motywy.

Yu Suzuki wspominał w materiale o 30 godzinnej przygodzie, ale w zasadzie nie padła tu żadna konkretna deklaracja, więc trudno powiedzieć, jak długie naprawdę będzie Shenmue III. Przejście Shenmue zajmowało ok. 20 godzin a Shenmue II ok. 30 godzin, więc pewnie możemy liczyć na mniej więcej taką długość zabawy.

Przy okazji warto też rzucić okiem na publikowane w grudniu przez deweloperów screenshoty z Shenmue III (to ostatnie materiały graficzne, jakie ujawniła ekipa). Znajdziecie je w naszej galerii.

Tagi: kickstarter Shenmue Shenmue III yu suzuki