Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 28.04.2017 19:14
PlayStation 5 analityk
10451V

PlayStation 5 w 2018 roku? Analityk jest pewien premiery

Wielu graczy dopiero w tym roku nabyło konsole aktualnej generacji, a właśnie kolejna osoba potwierdza rychłą premierę nowego sprzętu Sony. Firma ma wrzucić na rynek PlayStation 5 już w 2018 roku.

Od wielu miesięcy wciąż pojawiają się plotki dotyczące „zakończenia aktualnej generacji”, choć dotychczas nie otrzymaliśmy jakichkolwiek informacji od Sony, według których firma pracuje nad PlayStation 5. Mimo to sprawę konsoli ponownie poruszył Damian Thong.

Rewelacyjne wyniki Sony. 20 milionów PS4 sprzedanych w 12 miesięcy!

Dziennikarze Wall Street Journal powołując się na słowa analityka Macquarie Capital Securities twierdzą, że PlayStation 5 zadebiutuje już w drugiej połowie 2018 roku. Warto zaznaczyć, że to właśnie ten facet przewidział debiut PlayStation 4 Pro i PlayStation 4 Slim.

Zdaniem redakcji Thong zapowiedział „PlayStation nowej generacji”, które w sumie możemy traktować jako PlayStation 5. Niektórzy mogą uważać, że przedstawiona data jest wyssana z palca, ale nie możemy zapomnieć, że Japończycy przyglądają się konkurencji.

Pod koniec 2017 roku na rynku zadebiutuje Project Scorpio, który będzie znacznie mocniejszy od PlayStation 4 Pro. Choć Amerykanie nie rozpoczną nowej generacji (Scorpio będzie dzielić bibliotekę z Xboksem One), to jednak oczy graczy będą skierowane właśnie w stronę tego urządzenia. Sony musi zareagować, a najprostszym rozwiązaniem będzie… Prezentacja nowej konsoli.

Warto przypomnieć, że według przedstawiciele MCS sprzęt ma dysponować mocą na poziomie 10 teraflopów.

Źródło: https://www.gamespot.com/articles/next-gen-playstation-system-will-launch-in-2018-an/1100-6449662/

Tagi: analityk damian thong playstation 5 Sony