Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 02.05.2017 13:13
Capcom prezentuje wyniki. Dobra sprzedaż Resident Evil 7, ale Dead Rising 4 to "wtopa"
789V

Capcom prezentuje wyniki. Dobra sprzedaż Resident Evil 7, ale Dead Rising 4 to "wtopa"

Nintendo pochwaliło się już dzisiaj wspaniałymi wynikami sprzedaży konsoli Switch i The Legend of Zelda: Breath of the Wild. Teraz pora na przechwałki Capcom.

Capcom - podobnie jak Nintendo - zdążył już opublikować raport finansowy dotyczący ostatniego roku fiskalnego (czyli okresu od 1 kwietnia 2016 do 31 marca 2017 roku).

Rewelacyjne wyniki Nintendo

Okazuje się, że sprzedało się 3,5 miliona sztuk Resident Evil 7 na całym świecie. Wynik znakomity, ale z drugiej strony nakłady na marketing też były pewnie ogromne, co pozwalałoby myśleć, że firmie uda się opchnąć więcej niż 4 miliony sztuk tego horroru.

Inną znakomicie sprzedającą się grą Capcom jest Monster Hunter XX. Gra dostępna tylko w Japonii rozeszła się w zawrotnej ilości 1,7 mln egzemplarzy. To wspaniały rezultat, który z pewnością jest bodźcem dla Capcom do wydania gry również w Europie/USA.

Co z Dead Rising 4? Tutaj niestety rozczarowanie. Gra miała wg prognoz sprzedać się w ilości 2 milionów sztuk. Finalnie okazało się jednak, że do sklepów rozesłano niecały 1 milion sztuk gry.

Źródło: http://www.capcom.co.jp/ir/english/data/result.html

Tagi: