Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.05.2017 07:26
Nintendo kończy rok fiskalny na plusie. Świetna sprzedaż Switch i nowej Zeldy. Mocne prognozy
1895V

Nintendo kończy rok fiskalny na plusie. Świetna sprzedaż Switch i nowej Zeldy. Mocne prognozy

Wiadomo, że Nintendo Switch sprzedawało się wyśmienicie w marcu na rynku amerykańskim, bijąc na głowę wyniki Xbox One i PlayStation 4. Pytanie jak przekłada się to na globalne zainteresowanie konsolą Ninny?

Jest dobrze. Nawet bardzo dobrze. Nintendo pochwaliło się swoimi wynikami finansowymi za cały rok fiskalny, zakończony z dniem 31 marca 2017 r. Dzięki temu raportowi poznaliśmy kilka ciekawych informacji.

Zelda przegrała w marcu z Ghost Recon: Wildlands

Przede wszystkim okazuje się, że Nintendo sprzedało sklepom z całego świata 2,74 miliona sztuk konsol Switch do końca marca. Jeśli chodzi o software na Switch, to firma opchnęła 5,46 miliona pudełek z grami.

Teraz najciekawsze - firma prognozuje, że w aktualnym roku fiskalnym (czyli od 1 kwietnia 2017 r. do 31 marca 2018 r.) sprzeda się aż 10 milionów sztuk Nintendo Switch. To oznaczałoby, że firma już na początku 2018 roku będzie mogła się pochwalić się sprzedażą w okolicach 13 milionów egzemplarzy nowej konsoli. Jeśli chodzi o gry, to japońska korporacja prognozuje, że rozejdzie się 35 milionów kopii tytułów do 31 marca 2018 r. (mówimy to oczywiście tylko o grach wydawanych przez Nintendo).

Jeśli chodzi o 3DS, to globalna dotychczasowa sprzedaż to 66 milionów sztuk konsolki. Zainteresowanie handheldem ma być nadal duże: do 31 marca 2018 roku sprzęt ma się rozejść w ilości 6 milionów sztuk, co zapewni wynik 72 milionów egzemplarzy sprzedanych na całym świecie. Software? Nintendo prognozuje, że do końca marca przyszłego roku sprzeda kolejne 40 milionów pudełek z grami.

Wg Nintendo The Legend of Zelda: Breath of the Wild sprzedało się w ilości 2,76 mln sztuk na całym świecie w wersji na Switch. Edycja na Wii U rozeszła się w ilości 1 mln egzemplarzy.

Co ważne - Nintendo zamknęło rok fiskalny z saldem dodatnim (dokładne wyniki znajdziecie w tabelce, w naszej galerii).

Źródło: DualShockers

Tagi: Nintendo Nintendo Switch The Legend of Zelda: Breath of the Wild wyniki