SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 21.04.2017 13:59
Zelda: Breath of the Wild przegrywa z grą Ubisoftu w marcu. Rynek PC wciąż słabnie
2900V

Zelda: Breath of the Wild przegrywa z grą Ubisoftu w marcu. Rynek PC wciąż słabnie

Marzec był wyjątkowo ciekawym miesiącem w branży - m.in. z tego powodu, że na rynek uderzyło w tym czasie Nintendo Switch. Na rynku pojawiło się też kilka mocnych gier. Jak zatem wyglądało zainteresowanie softwarem z tego okresu w Stanach Zjednoczonych?

Zgodnie z oczekiwaniami The Legend of Zelda: Breath of the Wild zebrało nie tylko znakomite oceny w recenzjach, ale sprzedało się również bardzo dobrze. Nowa przygoda Linka rozeszła się w marcu w ilości ponad 900 tysięcy egzemplarzy. Nowej Zeldzie - pomimo dobrej sprzedaży - nie udało się jednak zagrozić w USA Ghost Recon: Wildlands, które zajęło pozycję lidera w rankingu sprzedaży od grupy NPD. Na trzecim miejscu uplasowało się Mass Effect: Andromeda. O sukcesie mogą również mówić autorzy Nier: Automata. Grze udało się wbić do pierwszej dziesiątki rankingu.

Nintendo Switch pokonało XOne i PS4 w marcu

Wspaniałymi wynikami może się też pochwalić Nintendo Switch, które pokonało na rynku amerykańskim w marcu PlayStation 4 i Xbox One. Wg NPD to rekordowy wynik w pierwszym miesiącu w historii Nintendo. Switch sprzedawał się w tym okresie nawet szybciej od GBA, który debiutował w czerwcu 2001 roku. Switch wygenerował wynik sprzedaży o 31000 sztuk lepszy od poprzedniego bestsellera Nintendo w postaci GBA.

Ogólne wyniki branży w USA mogą wprowadzać w dobry humor. W marcu wygenerowano obroty na poziomie aż 1,36 mld dolarów, co oznacza wzrost o 24% rok do roku. Amerykanie kupowali 91% więcej hardware'u w porównaniu z marcem 2016 roku i 5% więcej software'u rok do roku. Spada tylko zainteresowanie rynkiem PC i to gwałtownie, bo aż o 25%. W kategorii software'u PC obroty wyniosły tylko 29 mln dolarów. Jeśli chodzi o konsole, to mówimy tu o ok. 580 mln dolarów.

Ranking sprzedaży gier w marcu, w USA:

  1.     Ghost Recon: Wildlands
  2.     The Legend Of Zelda: Breath Of The Wild
  3.     Mass Effect: Andromeda
  4.     Horizon Zero Dawn
  5.     MLB The Show 17
  6.     Grand Theft Auto V
  7.     For Honor
  8.     NBA 2K17
  9.     Nier: Automata
  10.     Call Of Duty: Infinite Warfare

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-04-20-nintendo-switch-drives-march-games-sales-to-usd1-36b-in-us-npd

Tagi: ghost recon: wildlands NieR: Automata Nintendo npd pc switch usa zelda