Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.04.2017 12:31
Nowa gra autora Braid i The Witness!
555V

Nowa gra autora Braid i The Witness!

Autor The Witnes nie spoczął na laurach po wydaniu swojego działa. Jonathan Blow od zeszłego roku ciężko pracuje nad kolejnym oryginalnym projektem.

Wreszcie możemy podejrzeć, jak idzie praca Jonathana Blowa nad jego najnowszą grą. Twórca The Witness szykuje ponownie coś w rodzaju produkcji logicznej, w której postać sterowana przez gracza będzie musiała manipulować przedmiotami na szachownicy.

The Witness w Encyklopedii PPE.pl

Prototypem rzeczonej produkcji można było nacieszyć oczy w trakcie branżowej imprezy Reboot Develop. Jonathan Blow przedstawił na niej efekty swojej pracy z ostatnich kilku miesięcy. Autor The Witness twierdzi, że zaprojektował obecnie wyzwań gameplayowych na ok. 25 godzin zabawy, ale możliwe, że finalny produkt będzie wymagał jeszcze więcej czasu od graczy. Co może dziwić - Jonathan Blow uparł się, by stworzyć na potrzeby rzeczonego projektu, który nie dorobił się jeszcze tytułu, własny silnik graficzny. Po wydaniu gry autor chce udostępnić swoją technologię za darmo dla innych twórców niezależnych.

Brzmi ciekawie, prawda?  A jak rzecz wygląda w bardzo wczesnej, prototypowej fazie, możecie sprawdzić poniżej, na zarchiwizowanym przez Twitch materiale wideo (właściwy fragment zaczyna się od 5:32).

Obejrzyj transmisję na żywo z kanału RebootDevelop na stronie www.twitch.tv

Źródło: Reboot Develop

Tagi: jonathan blow reboot develop the witness