Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 03.04.2017 10:33
Red Dead Redemption 2 i Forza 7 mają demonstrować moc Project Scorpio
4389V

Red Dead Redemption 2 i Forza 7 mają demonstrować moc Project Scorpio

Nowa konsola Microsoftu ma zostać zaprezentowana już w najbliższych tygodniach - jeszcze przed rozpoczęciem targów E3 2017. Serwis WindowsCentral zarzeka się, że wie, jakie gry będą przekonywać graczy do zakupu Scorpio.

Na portalu WindowsCentral pojawiła się informacja, że grami, które jako pierwsze zaprezentują "prawdziwą moc Project Scorpio" będzie Red Dead Redemption 2 oraz Forza Motorsport 7. Istnienie tej drugiej produkcji ma zostać ujawnione w trakcie hucznej demonstracji możliwości Scorpio, co wg WindowsCentral nastąpi już w trakcie najbliższych tygodni. Skąd takie informacje? "Z wiarygodnych źródeł oraz materiałów marketingowych, które posiadamy" - twierdzi WindowsCentral.

Michael Pachter krytykuje Project Scorpio

Microsoft ma zamiar prezentować moc Project Scorpio również z pomocą Crackdown 3, Star Wars: Battlefront 2 oraz State of Decay 2. WindowsCentral pisze o "prawdziwym 4K", co ma pewnie wskazywać na to, że wymienione gry będą działać na Scorpio w wyższej rozdzielczości natywnej niż na PS4 Pro (trudno jednak powiedzieć, jak często deweloperom będzie się udawało zapewniać natywne 4K przy mocy 6 teraflopów).

Redakcja WindowsCentral twierdzi również, że Scorpio będzie w stanie bez specjalnych patchów renderować starsze gry z Xbox One w rozdzielczości 4K (korzystając z mechanizmu skalowania obrazu).

Brzmi to wszystko obiecująco. Szczególnie wizja ujawnienia pierwszych konkretnych materiałów z Red Dead Redemption 2 oraz oczywiście zapowiedź nowej Forzy. Pozostaje teraz czekać na ruch ze strony Microsoftu i komunikat dotyczący terminu ujawnienia hardware'u.

Źródło: http://www.windowscentral.com/forza-motorsport-7-4k-project-scorpio-xbox

Tagi: Forza 7 forza motorsport project scorpio rdr Red Dead Redemption 2 scorpio