SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.04.2017 11:33
Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PlayStation 4
2066V

Nintendo Switch sprzedaje się w Japonii lepiej niż PlayStation 4

Wszystko wskazuje na to, że Nintendo niedoszacowało ilości Nintendo Switch, na które jest zapotrzebowanie od premiery tego sprzętu. W sklepach cały czas występują bowiem niedobory towaru. Pytanie jak konsoli poszło w premierowych tygodniach w Japonii?

Japończycy od wielu lat odwracają się od grania na konsolach stacjonarnych. Inaczej wygląda jednak zainteresowanie mobilnym hardwarem, który cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród potomków samurajów. Tu oczywiście pojawia się szansa na dobre wyniki Nintendo Switch. W końcu to sprzęt "hybrydowy", które tak samo dobrze sprawdza się jako handheld, po opuszczeniu domu.

Nintendo chwali się rekordowym zainteresowaniem Switch

Wygląda na to, że Japończycy dali się porwać wizji takiego mobilnego grania. Wg grupy Media Create, która co tydzień zbiera dane z rynku japońskiego, do 26 marca sprzedano 519 tysięcy egzemplarzy konsoli Switch w Kraju Kwitnącej Wiśni.

Żeby osiągnąć taki wynik firma potrzebowała tylko 4 tygodni. Tym samym Nintendo może się chwalić lepszymi rezultatami od Sony. Konkurencja by przekroczyć poziom 500 tys. sprzedanych sztuk PS4 w Japonii potrzebowała 7 tygodni.

Warto w tym miejscu przypomnieć ostatnie słowa prezesa Nintendo of America. Reggie Fils-Aime chwalił się, że Nintendo Switch bije wcześniejsze rekordy firmy, ustanawiane przez Wii i 3DS-a. Nintendo w związku z tym sukcesem podwaja produkcję Switchów, tak by sprostać globalnemu zainteresowaniu.

Prawdopodobnie wynik wygenerowany przez Nintendo w Japonii też byłby lepszy gdyby nie niedoborowy towaru w sklepach, o których wspominaliśmy jakiś czas temu.

Poniżej możecie sprawdzić, jakie szaleństwo panowało w japońskich sklepach w momencie premiery Nintendo Switch. Oczywiście głównym problemem były niedobory towaru.

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-30-nintendo-switch-reaches-500-000-sales-in-japan

Tagi: japonia nintendo nintendo switch ps4 sprzedaż

Elektryzujące newsy

Elektryzujące newsy
Miesięcznik PSX Extreme