Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 24.03.2017 09:04
Brian Fargo. Założyciel Interplay oraz inXile zapowiada odejście z branży
664V

Brian Fargo. Założyciel Interplay oraz inXile zapowiada odejście z branży

Brian Fargo najpierw stał się założycielem Interplay Entertainment, by następnie - po upadku tej firmy - poświęcać się pracy w InXile Entertainment. Okazuje się, że jego misja zostanie niedługo zakończona.

54-letni Brian Fargo uznał, że nadszedł czas, by skończyć swoją przygodę z branżą gier wideo. Założyciel Interplay i obecny prezes inXile Entertainment po wydaniu Wasteland 3 zakończy swoją karierę i przejdzie na emeryturę.

Szef inXile przedstawił taką informację w rozmowie z redakcją Eurogamer.net. Brian Fargo powiedział, że przejdzie na emeryturę już w 2019 roku, po wydaniu Wasteland 3.

"Wasteland 2 oraz Torment wyszły wspaniale. The Mage's Tale generuje świetne reakcje. The Bard's Tale wygląda spektakularnie. Wasteland 3 rozbudowuje wątki z Wasteland 2. Sądzę, że to dobry moment, by przekazać pałeczkę. (...) Kocham ten przemysł, w którym pracuję od 1981 roku. To jednak bardzo intensywna przestrzeń biznesowa. Zdaje się, że powinienem wreszcie trochę odpocząć" - zdradził Fargo.

Po upadku Interplay Brian Fargo powołał do życia inXile Entertainment w 2002 roku, które zaczynało od tworzenia prostych gier na smartfony. Firma zauważyła jednak, że jest zapotrzebowanie na nostalgiczne retroRPG-i i tu znalazła dla siebie niszę, korzystając z kampanii kickstarterowych, opłacanych przez graczy.

Najnowszym tytułem Briana Fargo jest Torment: Tides of Numenera. Niestety w konsolowej wersji tego RPG-a znajduje się wiele poważnych błędów i problemów z wydajnością, a tytuł nadal nie doczekał się ani jednego patcha. Na produkcję nie narzekają jednak tylko posiadacze PS4. Na Steam tytuł zebrał średnią ocen w okolicach 6/10, co może mieć pewien wpływ na decyzję Fargo o pożegnaniu się z branżą.

Źródło: Eurogamer.net

Tagi: branża brian fargo inXile torment Torment: Tides of Numenera