Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 21.03.2017 16:43
Orisa z Overwatch
384V

Overwatch. Orisa dostępna od dzisiaj, a gra może otrzymać edytor map

Blizzard nie przestaje rozwijać Overwatch. Od dzisiaj wszyscy zainteresowani wcielą się w zupełnie nową bohaterkę, a jednocześnie gracze mogą przygotować się na nowe atrakcje. Firma wspomina o powtórkach oraz edytorze map.

Overwatch to jeden z największych sukcesów studia Blizzard ostatnich lat. Deweloperzy zaoferowali graczom dynamiczną strzelankę, która cieszy się sporą popularnością na wszystkich platformach. Autorzy wciąż przygotowują nową i zarazem darmową zawartość.

Overwatch w Encyklopedii PPE.pl

Orisa jest dostępna od dzisiaj dla wszystkich zainteresowanych na PlayStation 4, Xboksach One i komputerach osobistych. Gracze nie będą mogli skorzystać z jej siły w każdym z trybów (zablokowany dostęp w Competitive Play), ponieważ autorzy chcą mieć pewność, że śmiałkowie nauczą się odpowiedniej kontroli postaci. W tej sytuacji Orisa jest dostępna w Quick Play, Arcade i Play vs. AI.

Dla przypomnienia, tak prezentują się jej zdolności:

  • MIOTACZ FUZYJNY - Automatyczne działo Orisy zadaje podtrzymywane obrażenia, ale spowalnia ją podczas prowadzenia ostrzału.
  • UMOCNIENIE - Orisa tymczasowo otrzymuje mniejsze obrażenia i jest odporna na efekty ograniczające działanie.
  • STAĆ! - Orisa wystrzeliwuje ładunek grawitacyjny, który następnie może zdetonować, aby spowolnić pobliskich przeciwników i przyciągnąć ich w miejsce eksplozji.
  • BARIERA OCHRONNA - Orisa stawia stacjonarną barierę, aby chronić siebie i swoich sojuszników przed atakami wroga.
  • TURBODOŁADOWANIE - Orisa aktywuje urządzenie, które zwiększa obrażenia zadawane przez sojuszników znajdujących się w jej polu widzenia.

Jeff Kaplan – dyrektor produkcji – wspomniał również o możliwym dodaniu do gry edytora map. Studio jest podobno bardzo otwarte na przygotowanie odpowiednich narzędzi, jednak w tym wypadku Blizzard korzysta z własnego silnika i stworzenie takiego dodatku wymaga czasu.

Warto jednak wiedzieć, że jeszcze latem do Overwatch trafią powtórki. Otrzymamy możliwość zapisywania najlepszych akcji, którymi następnie podzielimy się w mediach społecznościowych lub przygotujemy z nich większe materiały.

Materiał: Historia Orisy | Overwatch

Tagi: