Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 20.03.2017 14:02
Virtaul Console Nintendo Switch
1306V

Nintendo Switch. Virtual Console coraz bliżej - twórcy prezentują rozgrywkę

Nintendo nie zdecydowało się zaoferować graczom klasyków z poprzednich konsol w dniu premiery Nintendo Switch, ale możemy mieć pewność, że takie przyjemności nadciągają. Krótki fragment rozgrywki zaprezentowali nawet deweloperzy.

Jeszcze przed premierą Nintendo Switch pojawiło się sporo plotek, według których urządzenie pozwoli na odpalenie klasyków z między innymi GameCube’a. Nintendo nie zaprzeczyło tej informacji i nawet wspomniało, że „prace trwają”.

Sercem Nintendo Switch jest chipset Tegra X1, taki sam jak w Shield Android TV z 2015 r.

Wciąż nie otrzymaliśmy konkretnych szczegółów, ale możemy sądzić, że nowa funkcja nadciąga. Od kilku godzin w Sieci furorę robi poniższy film, na którym deweloperzy grają w Seiken Densetsu 3 na Nintendo Switch.

Seiken Densetsu 3 to gra action-RPG wyprodukowana i wydana przez Square na Super Nintendo. Tytuł to trzecia część serii Mana, która nigdy nie zadebiutowała poza Japonią. Sympatycy gatunku mogą oczywiście skorzystać z fanowskiego tłumaczenia, ale możemy mieć nadzieję, że już wkrótce gra trafi do eShopu. Nawet jeśli Nintendo nie zdecyduje się jej wrzucić do Europy (a sprawa jest mocno wątpliwa ze względu na brak angielskich, oficjalnych literek), to jednak zawsze istnieje możliwość przełączenia konta na odpowiedni region.

Mimo wszystko ta wiadomość ma drugie dno – Virtual Console jest coraz bliżej i możemy mieć nadzieję, że już wkrótce doczekamy się stosownej aktualizacji Nintendo Switch.

Materiał: Seiken Densetsu 3 running on Nintendo Switch

Źródło: Twitter.com

Tagi: