Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2017 20:18
Jeden z bohaterów Quake Champions
2187V

Quake Champions. Free-2-play ze sporymi ograniczeniami - twórcy zachęcą do wydania gotówki na grę

id Software jest już gotowe do zaprezentowania gorących szczegółów z Quake Champions. Twórcy w tym tygodniu ujawnili nowe materiały oraz zaprosili graczy do testów beta, a teraz otrzymaliśmy konkrety na temat modelu biznesowego.

Quake Champions zostało zapowiedziane w ubiegłym roku na E3 2016. Twórcy w momencie ujawnienia tytułu nie mogli zdradzić modelu biznesowego, ponieważ wciąż sprawdzali wszystkie możliwe opcje. Na szczęście dzisiaj otrzymaliśmy szczegóły.

Najlepsze gry free-to-play

W dzisiejszych czasach deweloperzy muszą dokładnie przemyśleć system dystrybucji swoich pozycji. id Software przez niespełna rok kombinowało w tym temacie, a dzisiaj możemy potwierdzić, że Quake Champions będzie dystrybuowany w formie free-2-play.

Każdy zainteresowany pobierze grę za darmo, będzie miał dostęp do wszystkich map, rankingów, ale przez całą zabawę otrzyma wyłącznie jednego „Mistrza”. Zainteresowani płacąc wyznaczoną kwotę (wciąż bez szczegółów) wcielą się we wszystkie pozostałe postacie. Musicie jednak wiedzieć, że wersja F2P nie będzie posiadać jakichkolwiek ograniczeń w rozgrywce – jedyną będzie liczba dostępnych bohaterów.

Tim Willits – dyrektor kreatywny projektu – w rozmowie z redakcją Polygonu zaznaczył, że świat znacząco się zmienił od 1996 roku i wydania pierwszego Quake’a. Jego studio bardzo długo rozważało wszystkie możliwe formy płatności, ale postawili na taką propozycję, ponieważ produkcja ma wciąż ogromną liczbę fanów w krajach spoza Ameryki Północnej oraz zachodniej Europy i to właśnie tych graczy może zainteresować wersja free-2-play.

Gdy zapłacimy za Quake Champions to otrzymamy bezterminowy dostęp do wszystkich herosów, ale gracze korzystający z wersji free-2-play będą mogli wykupić czasowy dostęp do innych postaci za pomocą waluty dostępnej w grze – będzie to coś na wzór wypożyczenia za punkty, które zgromadzimy podczas rozgrywki.

W pozycji nie zabraknie dodatkowo czegoś na wzór skrzynek, jednak w tym wypadku na początku za walutę kupimy wyzwanie runiczne, które po wykonaniu pozwoli nam otworzyć „plecak”. Za ich pomocą odblokujemy nowe postacie (w wersji free-2-play) lub po prostu skórki dla bohaterów.

Każdy z Mistrzów będzie charakteryzował się unikalnymi zdolnościami, a pojedynki będą działać na zasadzie „papier, kamień, nożyce”, jednak niezależnie od posiadanej wersji (płatna/bezpłatna) otrzymamy dostęp do wszystkich umiejętności. W ten sposób autorzy upewnią się, że na serwerach nie będziemy świadkami zaburzenia balansu. Jest to ważny element dla id Software, które liczy, że Quake Champions zostanie docenione na eSportowym podwórku.

Twórca zastrzega, że w Quake Champions nie będziemy świadkami „harówki”, a cały system zostanie odpowiednio wyważony i nie będzie męczył zainteresowanych. Możemy oczywiście oczekiwać małych płatności, dzięki którym kupimy wspomniane skrzynki, ale aktualnie Willits nie zdradził szczegółów.

Na deser zachęcam do zapoznania się z Nyx - pierwszą bohaterką  - oraz lokacją Blood Covenant.

Materiały: Quake Champions: Nyx Champion Trailer i Blood Covenant Arena Trailer

Źródło: http://www.polygon.com/2017/3/10/14877004/quake-champions-free-to-play-full-price-favor-currency

Tagi: Bethesda free-2-play id Software Quake Champions