Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 10.03.2017 16:58
DropMix zapowiedziane przez Harmonix
417V

DropMix. Harmonix zapowiada grę muzyczną z kartami

Twórcy Guitar Hero, Dance Central oraz Rock Band przedstawili szerokiej publiczności swoją nową markę. DropMix będzie grą muzyczną, w której zawodnicy wykorzystają do rozgrywki karty.  

DropMix to zupełnie nowe podejście do produkcji muzyczno-rytmicznych. Deweloperzy zdecydowali się połączyć standardową rozgrywkę, w której zabawa jest możliwa dzięki kartom. Projekt powstał we współpracy z firmą Hasbro.

Jak podłączyć pada od PS4 i XOne do PC?

Harmonix postanowiło przygotować nową grę muzyczną, ale studio potrzebowało mocnego partnera, który zadbałby o wszystkie fizyczne elementy. Padło na Hasbro i to właśnie ta korporacja przygotuje specjalny stojak do gry oraz karty.

Rozgrywka w DropMix zapowiada się na ciekawy eksperyment. Każda karta posiada swój własny chip NFC i zawiera część utworu – przykładowo jedna odpowiada za gitarę, kolejna za wokal, a trzecia za mocny bas. Gracz podczas rozgrywki wrzuca na planszę pięć kart i w ten sposób tworzy muzykę. Niezbędny będzie również smartfon z odpowiednią aplikacją.

Brzmi to bez wątpienia ciekawie, jednak trzeba mieć świadomość, że nie będzie to typowa gra dla wszystkich fanów elektronicznej rozgrywki. Autorzy przygotują trzy tryby i zaproszą nawet do jednoczesnej zabawy czterech fanów muzyki. Podczas współpracy śmiałkowie będą wrzucać karty do urządzenia i wspólnymi siłami kreować utwory.

DropMix zadebiutuje we wrześniu, a zainteresowani muszą przygotować około 400 zł. W tej cenie otrzymacie planszę oraz starter 60 kart, a kolejne pakiety będą dostępne po około 60 zł (16 kart) lub 20 zł (5 kart). Do końca roku Hasbro wrzuci na rynek 300 kart.

Co sądzicie o tej propozycji?

Rozgrywka z DropMix

Źródło: http://www.harmonixmusic.com/blog/introducing-our-next-game-dropmix/

Tagi: dropmix harmonix zapowiedź