Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 08.03.2017 11:58
Nintendo Switch. Gracz naprawił problem z łącznością lewego Joy-Cona
2932V

Nintendo Switch. Gracz naprawił problem z łącznością lewego Joy-Cona

Na łamach PPE już kilka razy wspominaliśmy o drobnych problemach z Joy-Conami, które zgłaszają świeżo upieczeni posiadacze Nintendo Switch. Okazuje się, że problem raczej nie zostanie rozwiązany poprzez aktualizację firmware'u.

O co właściwie chodzi? Niektórzy gracze narzekają, że zdarza się, że lewy Joy-Con od Nintendo Switch "gubi" łączność z konsolą. Szczególnie przy opuszczaniu rąk na boki lub w momencie gdy obok Joy-Cona znajdują się inne przedmioty.

Problemy techniczne z Nintendo Switch

Okazuje się, że źródło problemów z lewym Joy-Conem ma hardware'owe podłoże. O ile prawy Joy-Con został wyposażony w oddzielną antenkę nadającą sygnał, to w lewym padzie Nintendo zdecydowało się na umieszczenie antenki bezpośrednio na układzie scalonym hardware'u. Właśnie takie położenie nadajnika, obok metalowej "puszki", którą możecie zobaczyć na filmiku poniżej, powoduje problemy z synchronizacją lewego Joy-Cona.

Aktualnie jedynym sposobem na wyeliminowanie tych problemów jest szybkie zmodyfikowanie wnętrzności lewego Joy-Cona z pomocą lutownicy. Do anteny wystarczy przylutować kawałek kabla. Jak to zrobić pokazuje Spawn Wave na swoim kanale YouTube.

Źródło: YouTube

Tagi: hardware Nintendo nintendo switch problemy switch