Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 06.03.2017 11:00
Nintendo Switch. Gracze zgłaszają kolejne problemy techniczne
4429V

Nintendo Switch. Gracze zgłaszają kolejne problemy techniczne

Pisaliśmy już o problemach "wieku dziecięcego", z którymi zmaga się obecnie Nintendo Switch. Niestety okazuje się, że osób, które skarżą się na kłopoty związane z działaniem Nintendo Switch jest więcej.

W weekendowym newsie o problemach technicznych z Nintendo Switch pojawiły się głosy od graczy, których konsole permanentnie wyświetlają tylko niebieskie lub pomarańczowe tło. Pomagać na ten "bug" miało zresetowanie systemu. Donosiliśmy też o migających wyświetlaczach.

Nintendo Switch z premierowym zestawem problemów

Niestety okazuje się, że sprzęt ma więcej problemów. Pechowi gracze donoszą o tym, że niepoprawnie działa czytnik kart z grami, który w niektórych przypadkach w ogóle nie rejestruje nośników danych.

Sporym problemem wydaje się kontrola jakości wyświetlaczy Nintendo Switch. Gracze narzekają nie tylko na migający obraz, ale również na problemy z jego ściemnianiem, na niemożliwość zmiany jasności wyświetlacza i... tryb "negatywu" (co możecie zobaczyć w 2 minucie nagrania poniżej).

Jeden z najdziwniejszych błędów dotyczy dziwacznych efektów dźwiękowych, których możecie posłuchać w 3 minucie poniższego nagrania. Efekty może i są ciekawe (prawie jak z "Pana Kleksa w kosmosie" albo z wczytywania gier na C-64/ZX Spectrum), ale trudno powiedzieć, by przyjemnie grało się przy takim akompaniamencie.

To nie koniec kłopotów ze Switchem. Niektóre stacje dokujące są źle spasowane, co powoduje rysowanie powierzchni ekranu Nintendo Switch. Ten efekt możecie zobaczyć w 5 minucie nagrania.

Wygląda na to, że Nintendo przepuściło przez swoje sito "Kontroli Jakości" kilka felernych egzemplarzy sprzętu. W dobie powszechnie występujących kamerek oczywiście nic nie umknie uwadze czujnych graczy, którzy dokumentują wszelkie potknięcia firmy na YouTube. Miejmy nadzieję, że to tylko wypadek przy pracy i że ilość takich problematycznych Switchów jest niewielka (na to na szczęście obecnie wygląda)

Okazuje się również, że patch Day One nie rozwiązał w pełni dokumentowanego już wcześniej problemu z synchronizacją Joy-Conów z Nintendo Switch. Problem postawnowiła podjąć redakcja GameXplain.

Jednym z krytykowanych elementów Nintendo Switch jest design "uchwytów" dołączanych do Joy-Conów. Jak już pewnie wiecie z naszego redakcyjnego unboxingu łatwo narobić tu sobie problemów przez pomyłkę, a nawet uszkodzić Joy-Con. Demonstrację problemu znajdziecie poniżej.

 

Źródło: YouTube

Tagi: