Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2017 16:45
Nintendo Switch sprzedaż w Europie
1824V

Nintendo Switch z olbrzymim sukcesem w Europie

Kilka godzin temu informowaliśmy czytelników o bardzo pozytywnych wynikach sprzedaży Nintendo Switch w Japonii oraz Stanach Zjednoczonych, ale teraz możemy potwierdzić, że Europejczycy również nie zawiedli. Nowa konsola Nintendo cieszy się na naszym kontynencie wyśmienitym zainteresowaniem.

Nintendo Switch zadebiutował w ubiegłym tygodniu, więc Nintendo przedstawia pierwsze informacje na temat zainteresowania urządzeniem. Konsola cieszy się sporą popularnością w Kraju Kwitnącej Wiśni oraz Stanach Zjednoczonych.

Nintendo Switch. Wyniki sprzedaży z Japonii i USA

Możemy jednak potwierdzić, że również Europejczycy nie zawiedli – Nintendo Switch zanotował najlepszy start w historii Nintendo! Sprzęt sprzedał się lepiej na Starym Kontynencie od wszystkich poprzednich urządzeń Japończyków.

Ponadto, The Legend of Zelda: Breath of the Wild to najlepiej sprzedająca się premierowa produkcja Nintendo w Europie – wcześniej rekord posiadał Wii Sports, który jednak był sprzedawany z Nintendo Wii. Przez ponad dekadę żadna gra nie potrafiła pobić tego wyniku.

Nie otrzymaliśmy jednak szczegółowych danych z wszystkich krajów. Francuskie Nintendo podało, że 105 tysięcy graczy kupiło Nintendo Switch na premierę. Jest to największe osiągnięcie Nintendo France od 1980 roku. Oddział potwierdził również sprzedaż 96 tysięcy egzemplarzy The Legend of Zelda: Breath of the Wild, ale warto tutaj wspomnieć, że po dodaniu pudełek z Nintendo Wii U Francuzi nabyli 130 tysięcy egzemplarzy produkcji.  

Materiał:  Nintendo Switch - unboxing i pierwsze wrażenia

Źródło: http://www.gamesindustry.biz/articles/2017-03-07-nintendo-switch-beat-wii-over-two-days-in-the-americas-report

Tagi: