Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.03.2017 08:16
Nintendo Switch. Wyniki sprzedaży z Japonii i USA
2080V

Nintendo Switch. Wyniki sprzedaży z Japonii i USA

Wiemy już, jak Nintendo Switch sprzedawało się w premierowym tygodniu na rynku brytyjskim. Okazało się, że konsola nie zdołała prześcignąć 3DS-a w analogicznym okresie 2011 roku. Napływają do nas informacje o powodzeniu Nintendo Switch z Japonii i Stanów Zjednoczonych.

Redakcja New York Times przeprowadziła wczoraj wywiad z Reggie Fils-Aimem, prezesem Nintendo of America. Reggie zapewniał, że w USA Nintendo Switch idzie rewelacyjnie. Wyniki sprzedaży nowej konsoli w zaledwie 2 dni mają być wyższe, niż jakiejkolwiek innej konsoli stacjonarnej, jaką stworzyła japońska korporacja.

Switch sprzedał się w UK gorzej niż 3DS

Reggie dodał przy okazji, że The Legend of Zelda: Breath of the Wild może pochwalić się najwyższym wynikiem sprzedaży w kategorii "standalone launch-title", w całej historii Nintendo.

W sumie nie trudno w to uwierzyć. Obecnie w USA bardzo ciężko znaleźć Nintendo Switch w sklepach. Od ręki konsole są dostępne tylko na eBay, ale tu trzeba wyłożyć ok. 600-650 dolarów, o czym pisaliśmy wczoraj. Nintendo zapewnia jednak, że w najbliższych dniach nastąpi dostawa świeżego towaru do sklepów.

Jak poszło Nintendo Switch w pierwszych dniach sprzedaży w Japonii? Całkiem dobrze. Potomkowie samurajów skusili się na zakup 313 tys. sztuk Switchów. Dla porównania Wii rozeszło się w ilości 371 tys. egzemplarzy w dniach premierowych, PS4 w ilości 322 tys. sztuk a Wii U w ilości 308 tysięcy egzemplarzy.

Poniżej możecie podejrzeć, jaki klimat panował w kolejkach graczy czekających na otwarcie sklepu, by kupić Switch w Nowym Jorku i Tokio.

Źródło: http://www.dualshockers.com/2017/03/06/report-nintendo-switch-sells-313700-units-japan-first-week/

Tagi: japonia Nintendo nintendo switch Reggie Fils-Aime switch usa