Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 07.03.2017 15:00
Cloud z Final Fantasy VII Remake
2281V

Final Fantasy VII Remake niczym Final Fantasy XV. Twórcy znacząco zmieniają legendę

Wielu graczy przez wiele lat liczyło na powrót Final Fantasy VII i Square Enix postanowiło spełnić te marzenia. Japończycy nie chcą jednak zaoferować zwykłego odświeżenia, a znacząco zmienią całą opowieść.

Final Fantasy VII Remake zostało zapowiedziane na E3 2015. Wielka produkcja Square Enix zostanie podzielona na części, ponieważ deweloperzy zdecydowali się na spore rozwinięcie znanej historii. W grze pojawią się nowe wątki, czy też nawet spotkamy nowe postacie.

Final Fantasy VII Remake w Encyklopedii PPE.pl

W sprawie gry ponownie wypowiedział się Tetsuya Nomura. Reżyser udzielił krótkiego wywiadu redakcji Weekly Famitsu i podczas rozmowy postanowił raz na zawsze zakończyć temat systemu walki.

Final Fantasy VII Remake pojawi się mechanika oparta na działaniu, a nie jak wcześniej na poleceniach. Mogliśmy się tego spodziewać po wcześniejszej prezentacji rozgrywki, ale przez niedopowiedzenia oraz błędne tłumaczenia pojawiły się nieporozumienia. Możemy się w tej sytuacji spodziewać się systemu przypominającego ten z Final Fantasy XV.

Autorzy pozwolą graczom korzystać z osłon, ale podobnie jak we wspomnianej piętnastce, będzie to tylko i wyłącznie jedna z opcji. Nikt nie będzie wymagał od graczy ukrywania się – w sumie dobrze to zostało zaprezentowane w FFXV.

Warto jednak wiedzieć, że autorzy zmieniają nawet walki z bossami. Podczas rywalizacji z legendarnym Guard Scorpion dość prędko zorientujemy się, że przeciwnik posiada zupełnie nowe ataki, a dodatkowo lokacja może zostać zniszczona – to podobno znacznie zwiększy efektowność pojedynku.

 Materiał: Final Fantasy VII - E3 2015 Trailer

Źródło: http://gematsu.com/2017/03/final-fantasy-vii-remake-battles-action-based-cover-optional

Tagi: