PlayStation 5 z mocą ponad 10 teraflopów ma trafić na rynek w 2018 r.

Plotka
24461V
PlayStation 5 z mocą ponad 10 teraflopów ma trafić na rynek w 2018 r.
Bartosz Dawidowski | 07.03.2017, 19:49

Już w zeszłym roku pierwsi analitycy zaczynali mówić o możliwości rychłego wprowadzenia na rynek PlayStation 5. Jednym z nich jest Damian Thong z grupy Macquarie Research.

Warto wczytać się w prognozy Damiana Thonga, bo analityk rynkowy z Macquarie Research wyraźnie ma nosa do posunięć Sony. Gość przepowiedział wcześniej ze sporym wyprzedzeniem wprowadzenie na rynek odchudzonego modelu PlayStation 4 oraz PlayStation 4 Pro. Wg Damiana Thonga Sony prowadzi już zaawansowane prace nad PlayStation 5 w związku z faktem, że to właśnie gałąź interaktywnej rozrywki stała się w japońskiej korporacji motorem napędzającym zyski. PlayStation 5, dysponujące "mocą ponad 10 teraflopów", ma wg analityka trafić na rynek w 2018 roku.

Firmware 4.5 dla PlayStation 4 i 2.40 dla PlayStation VR. Data premiery aktualizacji

Sony ma zmniejszać swoje inwestycje w dziale Pictures, który nie przynosi zakładanych zysków. Oprócz segmentu "Game & Network Services" firma będzie natomiast w najbliższym czasie pompować pieniądze również w produkcję matryc do aparatów cyfrowych (głównie do smartfonów),

Analitycy z Macquarie Research przewidują, że Sony może zanotować pod koniec 2018 roku fiskalnego rekordowe wpływy w wysokości 565 miliardów jenów.

Na pewno Sony nie będzie chciało długo zostawać w tyle za nową konsolą Microsoftu, która zostanie wprowadzona jeszcze w tym roku. Wiadomo, że Scorpio ma dysponować mocą ok. 6 teraflopów. W takiej sytuacji wprowadzenie PlayStation 5 na rynek w 2018 roku wydaje się coraz bardziej prawdopodobne.

Źródło: http://blogs.barrons.com/asiastocks/2017/03/05/how-sony-can-double-its-profit-this-year/?mod=yahoobarrons&ru=yahoo&yptr=yahoo

Komentarze (418)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper