SKLEP
Wojciech Gruszczyk Wojciech Gruszczyk 27.02.2017 13:31
Drużyna Flash Wolves, zwycięzcy Intel Extreme Masters 2017 na platformie League of Legends
428V

IEM 2017: Flash Wolves wygrywa w turnieju League of Legends. Zobaczcie najlepsze akcje

Fani League of Legends z całego świata obserwowali finałowy pojedynek Flash Wolves z G2 Esports na IEM 2017. Tajwańczycy bez większych problemów uporali się ze wszystkimi przeciwnikami i zgarnęli czek na 70 tysięcy dolarów.

22 lutego rozpoczęły się finały 11 sezonu Intel Extreme Masters na platformie League of Legends. Osiem drużyn z całego świata zjechało do katowickiego Spodka, by walczyć o gotówkę, sławę oraz  bezcenny puchar. Jedynym Polakiem w całej stawce był Marcin 'Jankos' Jankowski, który wraz z zespołem H2k-Gaming zawędrował aż do półfinału, gdzie jego drużyna musiała uznać wyższość Flash Wolves.

IEM 2017: League of Legends. Relacja - wyniki, terminarz, drużyny

Flash Wolves w najważniejszym spotkaniu turnieju zmierzyło się z G2 Esports, jednak to formacja z Tajwanu będzie milej wspominać turniej w Katowicach. Pierwszy mecz zdecydowanie lepiej zaczęło G2, które kontrolowało sytuacje na całej mapie – drużyna zgarniała smoki, potrafiła dominować w starciach, jednak w pewnym momencie to popularne „Wilki” zaczęły wygrywać. Kluczową chwilą okazało się zabicie Barona przez Flash Wolves, bo właśnie dzięki tej akcji drużyna zgarnęła niezbędną przewagę do pierwszego zwycięstwa. Drugi mecz to niemal powtórka z rozrywki – początkowe prowadzenie G2 (pierwsza wieża!) trwało zaledwie do około 20 minuty, gdy Flash Wolves zdobyło 3 kille, a następnie dobiło Barona.

Dwie finałowe rywalizacje trwały zaledwie 58 minut. Flash Wolves sięgnęło po główną nagrodę i na pewno ciekawostką będzie fakt, że drużyna przegrała wyłącznie jedną mapę – ze wspomnianym H2k-Gaming w półfinale.

Poniżej zobaczycie zapis całego finałowego starcia, a dodatkowo możecie zerknąć na najlepsze akcje. Na zakończenie przypomnę, że właśnie rozpoczął się turniej na platformie StarCrafta II, który będzie trwał aż do niedzieli.

Materiały:

Tagi: iem 2017 intel extreme masters 2017 League of Legends