Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 10.02.2017 09:07
Resident Evil: Ostatni Rozdział z rekordowymi zyskami. Dobre wyniki Resident Evil 7
2433V

Resident Evil: Ostatni Rozdział z rekordowymi zyskami. Dobre wyniki Resident Evil 7

Resident Evil 7 może i nie wygeneruje tak zachwycających wyników sprzedaży jak Grand Theft Auto V, ale tytuł i tak sprzedaje się wg Capcom bardzo dobrze.

Japoński wydawca poinformował, że Resident Evil 7 przez ostatnie 2 tygodnie rozeszło się na całym świecie w ilości pół miliona egzemplarzy. Globalnie od momentu premiery tego przerażającego horroru wydawca rozesłał do sklepów już 3 miliony egzemplarzy Resident Evil 7.

Recenzja filmu Resident Evil: Ostatni Rozdział

Recenzje były mocne, gameplay jest porządny. Takie wyniki nie powinny zatem dziwić. Zapewne na taki dobry rezultat ma też wpływ kinowa premiera Resident Evil: The Final Chapter. Widzowie na całym świecie nie przejmują się chyba specjalnie kiepską jakością filmu (przypominam, że to "dzieło" zdobyło w naszej recenzji najgorszą notę wlepioną filmowi w historii PPE). Wg Capcomu film wygenerował już przychody w wysokości 1 miliarda dolarów. Serwis BoxOfficeMojo ocenia nawet, że przychody sięgnęły już 1,2 miliarda dolarów, z czego 80% przypada na inne państwa niż Stany Zjednoczone.

"Film The Final Chapter może pochwalić się najwyższym wynikiem w box office w historii wszystkich filmów bazujących na grach wideo" - pochwalił się Capcom w komunikacie prasowym.

Dobrze, że jakość Resident Evil 7 jest znacznie wyższa od tego kinowego tworu. Warto w tym miejscu pamiętać, że deweloperzy szykują szereg rozszerzeń do swojego survival horroru. Aktualnie firma oferuje za ok. 40 zł DLC "Zakazane nagrania cz.1", wprowadzające m.in. nowy tryb zabawy.

Tagi:

Nie przegap