Resident Evil: Ostatni Rozdział z rekordowymi zyskami. Dobre wyniki Resident Evil 7

Gry
2777V
Resident Evil: Ostatni Rozdział z rekordowymi zyskami. Dobre wyniki Resident Evil 7
Bartosz Dawidowski | 10.02.2017, 09:07

Resident Evil 7 może i nie wygeneruje tak zachwycających wyników sprzedaży jak Grand Theft Auto V, ale tytuł i tak sprzedaje się wg Capcom bardzo dobrze.

Japoński wydawca poinformował, że Resident Evil 7 przez ostatnie 2 tygodnie rozeszło się na całym świecie w ilości pół miliona egzemplarzy. Globalnie od momentu premiery tego przerażającego horroru wydawca rozesłał do sklepów już 3 miliony egzemplarzy Resident Evil 7.

Dalsza część tekstu pod wideo

Recenzja filmu Resident Evil: Ostatni Rozdział

Recenzje były mocne, gameplay jest porządny. Takie wyniki nie powinny zatem dziwić. Zapewne na taki dobry rezultat ma też wpływ kinowa premiera Resident Evil: The Final Chapter. Widzowie na całym świecie nie przejmują się chyba specjalnie kiepską jakością filmu (przypominam, że to "dzieło" zdobyło w naszej recenzji najgorszą notę wlepioną filmowi w historii PPE). Wg Capcomu film wygenerował już przychody w wysokości 1 miliarda dolarów. Serwis BoxOfficeMojo ocenia nawet, że przychody sięgnęły już 1,2 miliarda dolarów, z czego 80% przypada na inne państwa niż Stany Zjednoczone.

"Film The Final Chapter może pochwalić się najwyższym wynikiem w box office w historii wszystkich filmów bazujących na grach wideo" - pochwalił się Capcom w komunikacie prasowym.

Dobrze, że jakość Resident Evil 7 jest znacznie wyższa od tego kinowego tworu. Warto w tym miejscu pamiętać, że deweloperzy szykują szereg rozszerzeń do swojego survival horroru. Aktualnie firma oferuje za ok. 40 zł DLC "Zakazane nagrania cz.1", wprowadzające m.in. nowy tryb zabawy.

Interesuje Cię ten tytuł? Sprawdź nasz poradnik do Resident Evil VII: Biohazard.

Źródło: własne

Komentarze (40)

SORTUJ OD: Najnowszych / Najstarszych / Popularnych

cropper