SKLEP
Bartosz Dawidowski Bartosz Dawidowski 07.02.2017 12:20
Conan Exiles. Kastracja i składanie ofiar w planach - autorzy tłumaczą nagość w grze
2066V

Conan Exiles. Kastracja i składanie ofiar w planach - autorzy tłumaczą nagość w grze

Conan w ostatnim dniu stycznia trafił w formie Early Access na Steam. Okazało się, że jakość gry pozostawia trochę do życzenia, ale o Conan Exiles i tak zrobiło się bardzo głośno.

Wszystko za sprawą uwzględnienia wyjątkowo szczegółowo odwzorowanych męskich genitaliów w Conan Exiles. Na początku zabawy, przy kreacji bohatera, autorzy pozwalają nawet na... modyfikację rozmiarów męskiego przyrodzenia. Jest to opcja, z którą nie spotkaliśmy się wcześniej w żadnym innym tytule.

Redakcja PC Gamer zachwyca się realistyczną fizyką genitaliów

Studio Funcom nie ograniczyło się tylko do takiego motywu w kreatorze postaci. Biegając stworzonym bohaterem można obserwować dosyć realistyczną "fizykę genitaliów", jak ujęła to kilka dni temu redakcja PC Gamer.

Deweloperzy zarzekają się, że nie wprowadzili takich motywów, by kogokolwiek gorszyć lub pompować sztucznie zainteresowanie swoim tytułem. Okazuje się, że męskie przyrodzenie w Conan: Exiles ma zostać wpisane w mechanizmy gameplayowe.

Autorzy wytłumaczyli, że na wczesnym etapie gry postanowili, że nagość będzie bardzo ważnym elementem rozgrywki Conan Exiles. "Pasek powiększania przyrodzenia był naturalny skutkiem tych postanowień; szczególnie, że mieliśmy już pasek dotyczący piersi. Równouprawnienie i podobne sprawy" - wyjaśniają deweloperzy. Funcom twierdzi również, że nagość zostanie wpisana w planowany proces składania krwawych ofiar z pokonanych wrogów niektórym bogom w Conan Exiles.

"Chcemy, by gracze mogli zaciągnąć innych pokonanych graczy na ołtarz i tam, by mogli złożyć z nich ofiarę bogom dla wzmocnienia. Zapewne dodamy też określony ekwipunek do wykonywania rytualnych mordów. Chcemy, żeby dało się kolekcjonować głowy przeciwników i nabijać je na piki, dekorując w ten sposób bazę. Być może w pewnym momencie przyjdzie nawet pora na... kastrację".

Obecnie gra dostępna jest w wersji Early Access tylko na PC. Niedługo Conan Exiles ma trafić również na Xbox One, w programie Game Preview (na wiosnę).

Źródło: http://www.gamespot.com/articles/conan-exiles-dev-explains-why-the-game-has-genital/1100-6447593/

Tagi: conan exile funcom humor pc xbox one